Ana sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE’DE KERMESE BÜYÜK İLGİ

İSKEÇE’DE KERMESE BÜYÜK İLGİ

10
0

İskeçe Seçilmiş Müftülüğü’nün düzenlediği Kermes büyük ilgi gördü. 16 – 17 Temmuz tarihlerinde fakir öğrenciler yararına düzenlenen Kermesten elde edilen gelir fakir çocukların eğitiminde kullanılacak. İskeçe S.Müftülüğüne bağlı Bayan Din Görevlilerince İskeçe Aşağı Mahallede Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokul ve Lisesi Spor Sitesinde Cumartesi günü saat 10:30’da açılışı gerçekleşen Kermese T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, eşi Esin Sarnıç, İskeçe S.Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe PASOK Milletvekili Çetin Mandacı, Müftü Yardımcısı Ahmet Hral, İTB Başkanı Ahmet Kara, D.M.T.Bölge Başkan Yardımcısı İrfan Uzun, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, B.T.T.Ö.B. Başkan Yardımcısı Nihat Osmanoğlu ve diğer yetkililerin yanısıra çok sayıda soydaş katıldı.

Etkinliğe, İstanbul’dan Aziz Mahmud Hüdai Vakfı yetkililerinden Ömer Güzel Yazıcı da katılarak destek verdi.
İskeçe Müftüsü Ahmet Mete yaptığı konuşmada Kermesin önemine değindi ve şunları söyledi:

“Öncelikle bu güzel etkinliğe katılımanızdan dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum. Müftülük olarak birkaç defa yaptığımız bu anlamlı etkinliği Kadınlar Kolumuz ve İmamlarımızın desteği ve tabii ki sizlerin desteği ile hayırlara vesile olan bu anlamlığı etkinliği gerçekleştiriyoruz. Buraya gelmeniz katılmanız destek olmanız muhakkak ki yapılan bu güzel çalışmalara büyük bir destek vermekte ve devamını sağlamaktadır.” Dedi.

 

Kermesin açılışına katılan Milletvekili Mandacı, İskeçe Seçilmiş Müftülüğü’nün düzenlediği Kermesi desteklediğini belirtti ve bu ekonomik krizde bir ekmeğe 1 euro’ya muhtaç insanların gençlerin olduğunu dile getirdi ve herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi.

 

Kermesin açılışına katılan Başkonsolos Mustafa Sarnıç yaptığı konuşmada kermesin önemine değindi ve şunları ifade etti:

“Sevgili soydaşlar, İskeçe Müftülüğümüzü bu başarılı etkinliğinden dolayı tebrik ediyorum. Biz bundan önceki etkinliklere katılmıştık ve Kermesin ne kadar büyük bir sosyal yardımlaşma etkinliği olduğunu hepimiz biliyoruz ve farkındayız. Çevremizde olup bitenlere karşı kulaklarımızı kapatamayız ve bu yüzden sayın Müftümüzün ve Milletvekilin söylediklerine katılıyorum. Çevremizde muhakkak yardıma muhtaç, bakıma muhtaç insanlar var. Bunlara elimizi uzatmak durumundayız. Bu yardımları sessiz sedasız, onların gururunu inciltmeyecek bir şekilde bu yardımları yapmalıyız. Bu Kermesin hepimize hayırlı olmasını diliyorum ve buraya gelip destek verdiğiniz içinde sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here