Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ KADINLAR KOLU DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNDE ÇOCUKLARLA ...

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ KADINLAR KOLU DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNDE ÇOCUKLARLA BULUŞTU

23
0

İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu  “Dünya Çocuk Hakları Günü” ve “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” münasebetiyle 20 Kasım Pazartesi akşamı Kırköy Kültür Merkezinde  bir etkinlik gerçekleştirdi.

Etkinliğin açılış konuşmasını Özlem Niyazioğlu yaptı. Niyazioğlu konuşmasında İTB kadınlar kolunu Çocuk Hakları Gününde Kırköy`de görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ardından söz alan Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin de  İskeçe Türk Birliği kadınlar koluna  çocuklara  yönelik düzenledikleri  bu  güzel etkinlikten dolayı teşekkür etti. Yoğun katılımdan dolayı da duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha sonra konuşan İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu da Dünya Çocuk Hakları gününü kısaca anlatarak böyle bir günde ova bölgesi çocukları ile bir arada olmaktan  duydukları memnuniyeti dile getirdi.  Ayrıca gösterdikleri ilgiden dolayı çocuklara ve velilere teşekkür etti.

Ardından iskeçe Merkez İlkokulu öğrencisi Elifnur Hacıhüseyin  Çocuk Hakları Bildirgesini okudu.

Daha sonra Diş Hekimi Melek Gerbe Dişlerin görevi ve önemi, dişlere neler zarar verir ile

ağız ve diş sağlığı için neler yapılmalıdır konuları hakkında bilgi vererek doğru ağız bakımı ve fırçalama tekniğini göstererek anlattı.

Melek Gerbe son olarak da çocukların diş sağlığı kontrolünü yaptı.

Etkinlik sonunda  tüm çocuklara İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu tarafından diş fırçası hediye edildi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz