Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ, GTGB VE BTAYTD KURS SERGİLERİNİN AÇILIŞI YAPILDI

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ, GTGB VE BTAYTD KURS SERGİLERİNİN AÇILIŞI YAPILDI

12
0

İskeçe Türk Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Merkez Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursu ile Resim Kursu, ayrıca Gümülcine Türk Gençler Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Takı Kursu ile Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği çatısı altında faaliyet gösteren Yassıören, Çaymahalle ve Sadnovisa köyleri Halı – Kilim Dokuma ve El Sanatları Kurslarının yıl sonu sergi açılışları 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Spor Sitesi’nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. 


Etkinliğin sunuculuğunu İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Asbaşkanı sayın Av. Aysel Homko yaptı. İlk olarak İskeçe Türk Birliği Başkanı Av. Ahmet Kurt açılış konuşmasını yaptı ve katılan herkese teşekkürlerini iletti. Akabinde diğer protokol konuşmaları yapıldı. Selamlama konuşmalarından sonra Merkez Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursu, Merkez Resim Kursu ve ayrıca G.T.G.B. çatısı altında faaliyet gösteren Takı Kursu ile B.T.A.Y.T.D. çatısı altında faaliyet gösteren Yassıören, Çay Mahalle ve Sadnovisa Halı – Kilim Dokuma ve El Sanatları Kurslarının sergi açılışları yapıldı. Ardından, Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları kurslarında 3 yıllık eğitimini tamamlayan kadınlarımıza Başarı Belgeleri verildi. Daha sonra, Halk Oyunları Öğretmenleri sn. Tülin Hacıhalil ile sn. Hüseyin Ahmetoğlu tarafından çalıştırılan Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri sergilendi. Etkinliğe katılan misafirler, kurslarda eğitim gören kadınlarımızın hazırladığı yemeklere de yoğun ilgi gösterdiler. 


Etkinliğe İskeçe Türk Birliği Yöneticileri yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu sayın Osman İlhan Şener, Muavin Konsolos sayın Alper Atak, İskeçe Milletvekli sn. Hüseyin Zeybek, İskeçe Müftü Yardımcısı sn. Ahmet Hraloğlu ve müftülük çalışanları, Mustafçova Belediye Başkanı sn. Mustafa Cukal, D.E.B. Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu sn. Ozan Ahmetoğlu, BAKEŞ Başkanı sn. Cemil Kabza, İskeçe Bağımsız Sabık Milletvekili sn. Ahmet Faikoğlu, B.T.T.A.D.K. Asbaşkanı ve İskeçe Sabık Milletvekili sn. Çetin Mandacı, Çınar Derneği Başkanı sn. Cengiz Ömer ve dernek yöneticileri, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Şubesi Müdürü sn. Ömer Çay, B.T.A.Y.T.D. Asbaşkanı sn. Özlem Niyazioğlu, B.T.A.Y.T.D. Kadın,Aile ve Kültür Kolu Başkanı sn. İlknur Tuzlacı,  G.T.G.B. Kadınlar Kolu Başkanı sn. Elmas Hüssemoğlu, İskeçe İli Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı sn. Aysel Sağır, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Sahibesi sn. Saime Kırlıdökme, Yöneticisi sn. Rıza Kırlıdökme ve öğretmenleri, İskeçe Türk Birliği sabık başkanları ve çok sayıda İskeçeli soydaş katıldı. 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz