Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ FOLKLOR EKİBİNİ MİSAFİR ETTİLER

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ FOLKLOR EKİBİNİ MİSAFİR ETTİLER

31
0

İskeçe Türk Birliği Folklor ekibinin 55 kişilik heyeti Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesi tarafından İstanbul’da üç gün ağırlandı. İstanbul’da ağırlanan 55 kişilik grup Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Panorama 1453, Miniatürk ve Dolmabahçe Sarayını gezdi. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesini de ziyaret eden grubu, Genel Başkan Necmettin Hüseyin, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, Genel Başkan Yardımcısı Besim İsmailbasa, Teşkilat Başkanı Musa Yurt ve Kadın Kolları Başkanımız Nalan Hacıdeli karşıladı.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin yaptığı konuşmada “öncelikle sizlere hoş geldiniz demek istiyorum, iyi ki bugün bizlerle berabersiniz. Batı Trakya camiasını her platformda başarı ile temsil eden İskeçe Türk Birliği Folklor ekibinin bu performansını ödüllendirme anlamına gelebilecek olan İstanbul Gezisinde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Eminim her bir Batı Trakya Türkü gibi sizlerde yakından izlemişsinizdir; uzun süredir Türkiye’de yaşanan bürokratik sıkıntıların giderilmesi için Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak hummalı bir çalışma yürüttük ve sonucunda neredeyse sorunların tamamını ortadan kaldırdık. Bu süreçte tabi ki bu tür sosyal ve kültürel etkinliklere istediğimiz ölçüde zaman ayıramadık. Yöneticilik hayatım içerisinde belki 10.-15 bin kişiyi Türkiye’de ağırladık. Bu etkinliklerimiz bundan sonra daha sık devam edecek diye düşünüyoruz. Türkiye’de görülmesi bilinmesi gereken çok özel ve güzel kültürel değerler var. Bunlara herkesin yerinde tanıklık etmesini gönülden arzu ediyoruz. Yakın zamanda sizleri buradaki kurumlarımızın etkinliklerinde güzel yöresel oyunlarınızla da ağırlamak isteriz. Bugün bu organizasyonda ev sahipliğinizi üstlenen Üsküdar şube başkanımıza da bu etkinlik için sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Türkiye’nin neresinde olursa olsun Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tabelasını gördüğünüzde kapıyı çalıp rahatlıkla evimize geldik diyebilirsiniz. Bu duygu ve düşüncelerle yaklaşmakta olan yeni yılınızı kutluyor, ailelerinize ve sevgili yöneticilerimize de selamlarımızı iletmenizi istiyoruz. Ayrıca bu organizasyonda bizlere desteğini esirgemeyen Fatih Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e katkılarından dolayı özellikle teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Üsküdar Şube başkanı Hasan Küçük; “İskeçe Türk Birliği heyetini ağırlamaktan dolayı son derece memnun olduğunu belirterek, genel merkez ve Fatih Belediyemize Üsküdar şubemize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Heyeti kabul ettiğimiz Zeytinburnu şubemizde şube başkanı Fatih Hacıbedel ve Teşkilat Başkanı Musa Yurt’da söz alarak heyeti selamladı.

İskeçe Türk Birliği’ni temsilen grup sorumlusu olan Bülent Hacısali; “üç günlük bu ziyarette bizleri ağırlayan derneğimize, genel başkanımıza, yöneticilerimize ve özellikle Üsküdar şube başkanımız Hasan Küçük’e teşekkür ederiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz