Ana sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ BİÇKİ, DİKİŞ, NAKIŞ VE EL SANATLARI KURSLARI’NIN SERGİ AÇILIŞLARI...

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ BİÇKİ, DİKİŞ, NAKIŞ VE EL SANATLARI KURSLARI’NIN SERGİ AÇILIŞLARI SONA ERDİ

18
0

İskeçe Türk Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursları’nın sergi açılışları, 13 Haziran Dolaphan kursu, 14 Haziran Kırköy-Göynüklü-Beyköy kursları ve 15 Haziran Şahin kursunun sergi açılışları ile sona erdi.  

İlk olarak İskeçe Türk Birliği çatısı altında 2013 yılında faaliyetlerine başlayan Dolaphan Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları kursunun sergi açılışı 13 Haziran 2014 Cuma günü yapıldı. Etkinliğin sunuculuğunu İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hilmiye Şair, açılış konuşmasını da Başkan Av. Ramadan Nizam yaptı. Ardından kurs öğretmeni Gülser Homko, BAKEŞ Asbaşkanı sayın Remzi Şaban, Mustafçova Belediye Başkanı sayın Mustafa Cukal, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü sayın Ahmet Mete ve Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu sayın Osman İlhan Şener beyefendi birer selamlama konuşması yaptılar. Etkinlikte ayrıca, yeni seçilen Mustafçova Belediye Başkanı sayın Cemil Kabza, yeni seçilen DMT Eyaleti Meclis Üyesi sayın Hüseyin Mehmet Usta, BTTADK Asbaşkanı ve Sabık Milletvekili sayın Ahmet Faikoğlu da yer aldı.

Etkinlik, İskeçe Türk Briliği çatısı altında faaliyetlerini sürdüren ve Tülin Hacıhalil ile Hüseyin Ahmetoğlu’nun çalıştırdığı Halk Oyunları ekibinin gösterisi ve daha sonrada Dolaphan kursu öğrencilerinin yıl boyunca üretmiş oldukları el emeği göz nuru ürünlerin sergilenmesi ile devam etti.

14 Haziran 2014 Cumartesi günü Kırköy Eğitim Kültür ve Spor Derneği’nde Kırköy, Göynüklü ve Beyköy kurslarının sergi açılışları yapıldı. Etkinliğin sunuculuğunu Müge Çolak yaptı. Ardından kurs öğretmenleri Nermin İlyasoğlu ve İlknur Mursel, İskeçe Türk Birliği Başkanı sayın Av. Ramadan Nizam, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu sayın Ozan Ahmetoğlu, BTAYTD Asbaşkanı sayın Özlem Niyazioğlu, İskeçe Milletvekili sayın Hüseyin Zeybek, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü sayın Ahmet Mete ve Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu sayın Murat Ertaş birer selamlama konuşması yaptılar.  Etkinlikte ayrıca, yeni seçilen DMT Eyaleti Mecli Üyesi sayın Hüseyin Mehmet Usta, BTTADK Asbaşkanı ve sabık Milletvekili sayın Ahmet Faikoğlu, Sabık Milletvekili sayın Çetin Mandacı, yeni seçilen İnhanlı (Topiros) Belediyesi Meclis Üyeleri sayın Müge Çolak, sayın Mümin Halitoğlu ve sayın Sunay Hüseyinoğlu yer aldı. Selamlama konuşmalarından sonra üç yıl boyunca kursa devam eden ve başarı ile tamamlayan öğrencilere başarı belgeleri verildi.

Etkinlik, İskeçe Türk Briliği Halk Oyunları ekibinin gösterisi, kurs öğrencilerinin tasarımları kendilerine ait olan elbiselerle mini bir defile ve yine kurs öğrencilerinin yıl boyunca üretmiş oldukları el emeği göz nuru ürünlerin sergilenmesi ile devam etti.

15 Haziran 2014 Pazar günü Şahin Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları kursunun sergi açılısı ile İskeçe Türk Birliği çatısı altında faaliyet gösteren kursların 2013-2014 yılı sergi açılışları sona ermiş oldu.

Şahin köyünde gerçekleşen etkinlik, BTAYTD çatısı altında faaliyet gösteren Şahin Çocuk Kulübünün yıl sonu gösterileri ile aynı gün yapıldı. Etkinliğin sunuculuğunu İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı ve Şahin Çocuk Külübü öğretmenlerinden sayın Sevkan Tahsinoğlu yaptı. Ardından, İskeçe Türk Birliği Başkanı sayın Av. Ramadan Nizam,  BTAYTD Başkanı sayın Mehmet Emin, Mustafçova Belediye Başkanı sayın Mustafa Cukal, İskeçe Milletvekili sayın Hüseyin Zeybek ve son olarak Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu sayın Osman İlhan Şener beyefendi birer selamlama konuşması yaptılar. Etkinlikte ayrıca yeni seçilen Mustafçova Belediye Başkanı sayın Cemil Kabza, yeni seçilen DMT Eyaleti Meclis Üyesi sayın Hüseyin Mehmet Usta da yer aldı. Selamlama konuşmalarından sonra üç yıl boyunca kursa devam eden ve başarı ile tamamlayan öğrencilere başarı belgeleri verildi.

Son olarak da, Şahin kursu öğretmeni sayın Fatma Emir ve öğrencilerinin yıl boyunca ürettikleri ürünler sergilendi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here