Ana sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE SYRİZA İL ÖRGÜTÜ BAŞKONSOLOS İLHAN ŞENER’E SALDIRIYI KINADI

İSKEÇE SYRİZA İL ÖRGÜTÜ BAŞKONSOLOS İLHAN ŞENER’E SALDIRIYI KINADI

11
0

İskeçe SYRİZA il örgütü, Kavala’da Başkonsolos Osman İlhan Şener’e yapılan saldırıyı kınadı. Saldırıyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayan İskeçe SYRİZA İl Örgütü, “Türkiyen’in Gümülcine Başkonsolosu sayın Osman İlhan Şener’in Kavala Belediye Başkanına gerçekleştirdiği ziyaret esnasında, Kavala Belediye bınası önünde, ırkçı gruplar tarafından yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz” ifadeleriyle saldırıyı kınadı.

 

İskeçe SYRİZA il örgütü basın açıklaması

İskeçe SYRİZA il örgütü olarak, Türkiyen’in Gümülcine Başkonsolosu sayın Osman İlhan Şener’in Kavala Belediye Başkanına gerçekleştirdiği ziyaret esnasında, Kavala Belediye bınası önünde, ırkçı gruplar tarafından yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu tür davranışlar talihsiz ve anlamsızdır.

Toplumun giderek daha büyük bölümlerini etkileyen ekonomik kriz,yoksulluk ve sefalet, bazıları tarafından bu tür aşırı mılliyetçi hareketleri beslemektedir.

Gerginlik, ırkçılık ve milliyetçilik üzerine yatırım yapanlar Demokrasi ve Barış güçleri tarafından yenilgiye uğrayacaklardır.

İskeçe SYRİZA il örgütü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here