Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKUL VE LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKUL VE LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

20
0

İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokul ve Lisesi öğrencileri ile velileri, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da göçmenleri unutmadı. Okuldaki öğrenciler anne babalarının ve öğretmenlerinin de yardımıyla İskeçe bölgesinde zor kış koşulları altında barındırma merkezlerinde tutulan göçmenlere yardım elini uzattılar.

Not: BİRLİK Gazetesi olarak başta duyarlı öğrencilerimizi ve velileri, tabii ki öğretmenleri de tebrik ediyoruz. Ancak, basına servis edilen iki fotografta malzemelerin bir bölümüyle öğretmenlerin yer aldığı iki fotograf yer almış. Oysa esas olayın maddi ve manevi kahramanlarından bir kare dahi olmaması veya basına gönderilmemesini yadırgadığımızı belirtmek istiyoruz. Keşke öğrenci kardeşlerimiz de bu teslimat töreninde verilen poz karesinde yer almış olsalardı daha güzel olurdu. Neyse, bir dahaki yıl inşallah.

 

BASIN AÇIKLAMASI

17 Aralık 2013

Ortadoğu ile Afrika ülkelerinden göçmenler, savaş ve yoksulluk sebepleriyle bir umut, bir kurtuluş olarak gördükleri ülkemize; bin bir güçlükle varını yoğunu satarak binlerce kilometre aşarak ölüm yollarından geçerek ulaşmaktadırlar.

Ülkemize ulaşmış binlerce göçmenden yaklaşık beş yüz kadarı şehrimizin Göçmen Barındırma Merkezi’nde tutuklu olarak barındırılmaktadır.

Okulumuz Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokul ve Lisesi öğrencileri ile velileri, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da şehrimizde barındırılan göçmenlere; kıyafet, iç çamaşırı, çorap, battaniye, yastık kılıfı, çarşaf, kutu süt, 2 adet  traş makinası ve ilaç yardımında bulunmuştur.

                                                            

SORUMLU ÖĞRETMENLER

Avgeri Sofia

Saadettin Şakir Hüseyin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz