Ana sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE İLİNDEN DE “DİNİMİZE CAMİLERİMİZE SAKIN DOKUNMAYIN” MESAJI ÇIKTI

İSKEÇE İLİNDEN DE “DİNİMİZE CAMİLERİMİZE SAKIN DOKUNMAYIN” MESAJI ÇIKTI

9
0

Yassıören’de İskeçe ili de tek vücut ve yürek olduğunu gösterdi. Azınlık insanı tek bir ağızdan, “dinimize ve camilerimize sakın dokunmayın” diyerek Yunan devletinin yine yaptığı yanlıştan geri dönmesi çağrısı yaptı. Herkesin ağzında “240 İmam Yasası” ile Yunan devletinin Batı Trakya’da önce okullar ve sonra da uzun ve kısa vadeli uygulamalarıyla camilerin ele geçirilmesiyle Azınlığın yok edilmesi konuşuluyor. 

Ramazanın bu son günlerinde Batı Trakya’da iftar yemeklerinde birlik beraberlik içinde hareket eden Batı Trakya Türk Azınlığı, Yunan devletine Rodop, Evros ve İskeçe illerinden mesaj göndererek “dinimize, camilerimize sakın dokunmayın” mesajı vermeye devam ediyor.

Tüm bu gelişmelere karşın Rodop ilinde olduğu gibi Yassıören ifatrında da olası bir demokratik mücadele öncesi yine mesajlar çıktı.

İftara iskeçe’nin dağlık bölgesinden çok sayıda soydaş katılırken, Gümülcine’den de Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif katılarak destek verdi.

İftar yemeğine, T.C. Başkonsolosu İlhan Şener, Muavin Konsolos Alper Atak, Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, Muhalefet listelerinin başkanları Cemil Kabza ve Mustafa Aga, DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Başkanı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kurt, AVGADER Yunanistan Temsilcisi Birlik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlhan Tahsin ve çok sayıda Yassıörenli soydaş katıldı.

İftar yemeğinde Yassıören gençlerinin birlik beraberlik içerisinde hizmet etmek için adeta yarıştıkları ise gerçekten görülmeye değerdi.

 

Müftü Ahmet Mete:

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x12qqcv_yassioren-muftu-mete-1_news

“Birlik beraberliği ispatlamanın zamanıdır.”

 

Müftü İbrahim Şerif:

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x12qpqb_yassioren-muftu-serif-2_news

“Camiler bizim, biz istersek olur, istemezsek olmaz.”

 

Ozan Ahmetoğlu:

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x12qr16_yassioren-ozan-ahmetoglu_news

“Eğer mücadele etmezsek camilerimizi de teslim edeceğiz.”

 

Milletvekili Hüseyin Zeybek:

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x12qr7s_yassioren-milletvekili-zeybek_news

“Devlet işini yapıyor, biz ne yapıyoruz.”

Son olarak ta Başkonsolos İlhan Şener, Ramazanın bu mübarek son günlerinde Yassıören iftarına kendisini davet eden soydaşlarına teşekkür ederek Bayramlarını kutladı.  

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x12qosj_yassioren-iftar-video-1_news

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here