Ana sayfa Yunanistan Haber Sivilleri Silahlandırıp Eğitimeye Devam Ediyorlar

Sivilleri Silahlandırıp Eğitimeye Devam Ediyorlar

3
1

Yunan Ordusu’nun gözetimi ve desteğiyle özellikle Batı Trakya bölgesinde sivillerden oluşan ve sayıları her geçen gün geçtikçe artan ulusal muhafızlar dur durak bilmeden silahlı eğitim ve  devam ediyor.

İskeçe’de konuşlanan 4.Kolordu bölgesinde “Düşman Temasından Sonra Küçük Ölçekli Tepki” senaryosunun uygulandığı eğitim ve tatbikatı izlemek üzere bölgeye gelen Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Georgios Kampas, tatbikat sonrasında ulusal muhafızlara yönelik yaptığı konuşmada, zamanı geldiğinde gerektiğinde nasıl hareket edeceklerini anlattı ve kendilerinin vatan savunmasında her zaman hazırlıklı olmalarının memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

Komutan Kampas tatbikatı 4.Kolordu komutanı Korgeneral Haralampos Lalusis ile birlikte izledi. 4.Kolordu bölgesindeki askeri karakollar, 30 ve 31’inci Mekanize Piyade Tugayı askeri birliklerini ziyaret eden Kampas, Pition bölgesinde sınırın sıfır noktasında askerlerle tren köprüsü üzerinde hatıra fotografı çektirdi.

 

1 YORUM

  1. Bir korktuk, bir korktuk anlatamam. Yahu kimse kimsenin vatanına göz dikmiyor. Vakti geldiğinde kendiniz gönüllü olarak birliğe katılacaksınız…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here