Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SELANİK’TE “TÜRK EĞİTİM GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ

SELANİK’TE “TÜRK EĞİTİM GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ

21
0

Selanik’te “Türk Eğitim Günleri” etkinliği düzenleniyor.

Türkiye’nin Selanik Başkonsolosluğu tarafından Türkiye-Yunanistan ilişkilerinin eğitim işbirliği alanında daha ileriye taşınması amaçlı Selanik’te “Türk Eğitim Günleri” etkinliği düzenleniyor.

11-14 Mayıs tarihleri arasında  Uluslararası Selanik Kitap Fuarı kapsamında HELEXPO tesislerinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe Türkiye’den 5 Üniversite katılıyor. Trakya Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi yetkilileri tarafından tanıtımlar yapılacak.

Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan 11 Mayıs Perşembe günü saat 13:00’da HELEXPO tesislerinin “Emilios Riadis” (Αιμίλιος Ριάδης) salonunda bir basın toplantısı düzenleyecek. Devamında Çanakkale Onsekiz Mart Universitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Trakya Universitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Namık Kemal Universitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Kırklareli Universitesi Prof. Dr. Bülent Şengörür ve İstanbul Universitesi rektörü Prof. Dr. Mahmut gazetecilerin sorularını yanıtlayacaklar.

Ayrıca bu etkinlik sonrasında konuk Rektörlerin Makedonya-Trakya Bakanı Maria Kollia-Çaruha, Merkez Makedonya Eyalet Başkanı Apostolos Cicikostas, Selanik Belediye Başkanı Yannis Butaris ile de bir araya gelerek karşılıklı görüşmeler gerçekleştirecekleri belirtiliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz