Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SELANİK’TE KUR’AN-I KERİM’İ ANLATTI

SELANİK’TE KUR’AN-I KERİM’İ ANLATTI

13
0

Selanik’te yaşayan soydaş bayanlara Kuran Kerim‘i anlattı. Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü Bayan İrşad Ekibi Başkanı Cahide Haseki, “Makedonya-Trakya Müslamanları Eğitim ve Kültür Derneği”nde, Selanik’te yaşayan Batı Trakya’lı bayanlara Kuran Kerim‘i anlattı, Vaaz verdi.

8 Şubat 2014 Cumartesi akşamı Batı Trakyalı soydaş bayanlarla Osmaniye Mescidi’nde bir araya gelen Cahide Haseki, soydaş bayanlardan Kur’an-ı Kerim’i kendilerine ve çocuklarına hayat rehberi edinmeleri gerektiğine vurgu yaparak ayet ve hadislerden konular anlattı.

Dernek Başkanı Osman İsmailoğlu, Derneğin çatısı altında geröekleşen bu güzel etkinlik hakkında BİRLİK Gazetesi’ne şu açıklamalarda bulundu.

“KADINLARIMIZ VE ÇOCUKLARIMIZ DİNİMİZE SIKICA SARILDILAR”   

“Öncelikle sayın ilhan Tahsin kardeşimiz bizlerin her etkinliğimizi duyurduğun için Derneğimiz adına sana teşekkür ediyorum. Bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadın. Biz Selanik’te uzun yıllar yaşayan  Müslümanlar olarak, hiç yoktan kendi çabalarımızla ve Selanik’te yaşayan bizim insanlarımızla birlikte güzel çalışmaların yapıldığı bir Dernek meydana getirdik. Bu iş o kadar kolay olmadı, hepimiz çok büyük fedakarlıklar yaptık ve halen de yapıyoruz. İyi ki yapmışık çünkü bugünü geçmiş ile kıyasladığımızda Derneğimiz sayesinde kadınlarımız olsun çocuklarımız olsun dinimize sıkıca sarıldılar. Önceleri de sahip çıkıyorduk, ama Dernek olduktan sonra daha iyi işler yapılmaya başlandı ve gayet memnunuz. Bize yardımcı olan hocalarımıza ve onları buralara gönderen Müftülerimize teşekkür ediyoruz.

8 Şubat 2014 Cumartesi akşamı Gümülcine’den daha buralara kadar gelen Cahide Haseki hocamız, Derneğimizde kadınlarımıza Vaaz verip, onların Kuran Kerim hakkında olan sorularını yanıtlamıştır. Bundan böyle hocamız, her ayın ilk haftası, Cumartesi günleri bizlerle birlikte olacak. Bu beraberlik, Batı Trakya’dan uzak yaşadığımız Selanik’te bizim ve çocuklarımızın geleceği açısından büyük önem arzetmektedir. Herkesten Allah razı olsun.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz