Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SELANİKLİ MÜSLÜMANLARA BU BAYRAM DA CAMİ TAHSİS EDİLMEDİ

SELANİKLİ MÜSLÜMANLARA BU BAYRAM DA CAMİ TAHSİS EDİLMEDİ

22
0

Selanik’te yaşayan Müslümanlara bu Bayram da cami tahsis edilmedi.

Selanik’te yaşayan Müslümanlar bu Bayram Namazı’nı da Makedonya-Trakya Eğitim ve Kültür Derneği’nin kendi imkanlarıyla kısıtlı alanda meydana getirdikleri Osmaniye Mescidi’nde eda etmek zorunda kalacaklar.

“Bu yıl da bize Bayram Namazı’nı kılmamız için cami vermediler”

BİRLİK Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Makedonya-Trakya Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Osman İsmailoğlu (Osman Aga), “öncelikle tüm İslam aleminin ve değerli dost ve arkadaşlarımın Ramazan Bayramlarını canı gönülden kutlarım. Dernek olarak her Bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da Selanik Belediye Başkanı sayın Butaris’e gerekli resmi girişimleri yaptık ve Bayram Namazı’nı kılmak için iyi durumda olan ve yıl boyunca değişik kültürel faaliyetlerin yapılmasında kullanılan Yeni Cami ve Fethiye Camilerinden birini istedik. Ama maalesef bu yıl da başvurumuz kabul olmadı ve bize Bayram Namazı kılmamız için cami vermediler” dedi.

“Bizler Selanikliyiz, bizi yok sayamazlar”

Başkan Osman İsmailoğlu, “bizler Müslüman toplumu olarak Selanik için bir kültür zenginliğiyiz, kaldı ki yaklaşık 50 yılı aşkın bir süreden beri burada ailelerimizle ve yeni nesil ile birlikte yaşıyoruz. Artık Selanikliyiz, bunu kimse inkar edemez, bizler isteseler de istemeseler de bu şehrin bir parçasıyız. Bizi yok sayamayacakları gibi, ihtiyaçlarımıza da kulak vermelerinin zamanı geldi geçti bile. Her inançlı toplum gibi inancımızın gereğini yapmak üzere bize bir caminin Cuma Namazları başta olmak üzere Bayram Namazları için de tahsis edilmesini talep ediyor ve bekliyoruz. Buna paralel olarak son döneme Türkiye’den binlerce turist Selanik’e geliyor, bundan Selanik kazanıyor.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz