Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SELANİK BAŞKONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE POLİSLERE MOLOTOFLU SALDIRI YAPILDI, TÜRKİYE DIŞİŞLERİ SALDIRIYI KINADI

SELANİK BAŞKONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE POLİSLERE MOLOTOFLU SALDIRI YAPILDI, TÜRKİYE DIŞİŞLERİ SALDIRIYI KINADI

24
0

Selanik Başkonsolosluğu önünde polislere molotoflu saldırı yapıldı, Türkiye Dışişleri saldırıyı kınadı.

Yüzleri maskeli bir grup Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece yarısı saat 02:30 civarında Başkonsolosluğa yakın mesafede bulunan Aristetelio Üniversitesi bahçesinden çıkarak, Türkiye’nin Selanik Başkonsolosluğu önünde nöbet tutan polislere Molotof kokteyliyle saldırı gerçekleştirdi. Polis saldırganlara anında göz yaşartıcı ve ses bombasıyla karşılık verdi. Saldırganlar gecenin de karanlığından faydalanarak saldırı sonrasında ara sokaklara kaçtılar. Başkonsolosluk önünde bu tür saldırılar sıklıkla yapılıyor.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı saldırı sonrasında, Başkonsolosluğunu koruyan polislere yönelik molotof kokteylli saldırıyı kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Bu sabah saat 02.30 civarında Selanik Başkonsolosluğu’nu koruyan polislere 6 adet Molotof kokteyliyle saldırıda bulunulmasını kınıyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Başkonsoloslukta hasar ya da herhangi bir yaralanmanın meydana gelmediği belirtilen açıklamada, “Bu menfur olay vesilesiyle Yunan makamlarının Yunanistan’daki misyonlarımızın personelinin ve binalarının emniyetinin sağlanması için gerekli tedbirleri almalarını beklediğimizi bir kere daha hatırlatıyoruz.” ifadesine yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz