Ana sayfa Batı Trakya Haberler Selanik Derneği Öksüz Kaldı!

Selanik Derneği Öksüz Kaldı!

1
0

Selanik’te kurulduğu günden bu yana aralıksız faaliyetlerine devam eden Makedonya-Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Ferit İsmailoğlu genç yaşta yaşama veda etti.

Yaklaşık 3 yıldan beri tedavi gören Ferit İsmailoğu, yakalandığı hastalığa daha fazla dayanamadı ve 8 Haziran 2019 Cumartesi günü ahirete intikal etti.

Yıllarca Selanik’te bir caminin ibadete açılması için canla başla mücadele etti ama maalesef Yunanistan bürokrasisinin engelini aşamadı. Neticede dernek tarafından, protesto amaçlı Cuma namazlarını meydanda kılınması kararını alanlardan biriydi Ferit İsmailoğlu.

Bunun yanısıra, Selanik’te doğan ve yaşayan Türk çocuklarına vede yetişkinlere Kur’an Kursları ve Türkçe dersleri verilmesi yönünde çalışmalara sonsuz destek veriyordu. Selanik tarihi de sayfalarına merhum Ferit kardeşimizi bu yaptıklarıyla yazacak.

Ferit İsmailoğlu, Selanikli Türkler için verdiği hizmetlerle her zaman sevgi ve minnetle hatırlanacaktır.

Cenazesi 9 Haziran 2019 Pazar günü İskeçe’de Aşağımahalle Camii’nde kılınacak ikindi namazından sonra İskeçe mezarlığına defnedilecektir.

BİRLİK Gazetesi ailesi olarak uzun yıllardan beri yakinen tanıdığımız kardeşimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mekanı Cennet olsun..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here