Ana Sayfa Yunanistan Haber Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan’la Görüştü

Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan’la Görüştü

2
0

Selanik (Thessaloniki) Aristotelio Üniversitesi Rektörü Nikolaos Papaioannu Başkonsolos Efe Ceylan’la görüştü.

Selanik’teki görevine kısa bir süre önce başlayan Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan, Başkonsolosluğun sorumluluk bölgesinde olan Yunanistan devletinin kurum ve kuruluşları, bunun yanında sivil toplum kuruluşlarıyla başlattığı yapıcı ve olumlu ziyaret ve görüşmelerine büyük önem vererek aralıksız devam ediyor.

Bu bağlamda Selanik (Thessaloniki) Aristotelio Üniversitesi Rektörü Nikolaos Papaioannu, Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan’la görüştü. Görüşmenin amacı, Selanik’teki Aristo Üniversitesi’nin Türkiye’deki akademik kurumlarla bilimsel işbirliğini geliştirmek ve onlarla işbirliği için yeni bakış açılarını araştırmak olduğu belirtiliyor.

Ziyaret sonrası bir değerlendirme yapan Rektörü Nikolaos Papaioannu, “bu toplantılar, halklar arasındaki işbirliği köprülerini diyalog yoluyla oluşturduğundan dolayı çok önemlidir. Üniversitemiz, komşu ülkemizdeki araştırmaları teşvik etmeyi, öğrencilerimizi ilerletmeyi ve karşılıklı anlayış ortamını teşvik etmeyi amaçlayan üniversitelerle her türlü ortaklığa açıktır.”

Başkonsolos Efe Ceylan da bu ziyaretin önemine değinerek “araştırmanın geliştiği” Aristo Üniversitesi’nde varlığından duyduğu sevinci dile getirdi. Ayrıca, halklar arasındaki ilişkilerin temel direği olarak Üniversitelerin önemini vurgulayarak, Türk Üniversitelerinin Aristoteles ile var olan işbirliğini sürdürme ve geliştirme niyetinin altını çizdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz