Ana sayfa Haberler SİBEL MUSTAFAOĞLU: “ÜLKEMİZ YUNANİSTAN’IN GEÇİRDİĞİ BU ZOR DÖNEMDE YARDIM AMAÇLI FAALİYETLERİN ÇOK...

SİBEL MUSTAFAOĞLU: “ÜLKEMİZ YUNANİSTAN’IN GEÇİRDİĞİ BU ZOR DÖNEMDE YARDIM AMAÇLI FAALİYETLERİN ÇOK ANLAMLI OLDUĞUNUN KANISINDAYIZ.”

12
0

23-24 Kasım tarihleri arasında Başkent Atina’da, Helexpo sergi salonunda yabancı ülkelerin Büyükelçiliklerinin öncülüğünde, yardıma muhtaç çocukların yararına geleneksel Kermes düzenlenmiştir.  Gümülcine Türk Gençler Birliğinin organize ettiği geziye “Eşitliğe İlk Adım” Listesi, Kermese destek amaçlı katılmıştır.

Konuyla ilgili açıklama yapan “Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, “Atina’da görev yapan 33 yabancı Büyükelçilik ve üç Konsoloslukla birlikte, T.C. Atina Büyükelçiliği de Kermese sergi açarak projenin başarıya ulaşmasında büyük katkı sağlamıştır. Ülkemiz Yunanistan’ın geçirdiği bu zor dönemde bu tür yardım amaçlı faaliyetlerin çok anlamlı olduğunun kanısındayız. Toplanan paralarla yoksul ve hasta çocukların ihtiyaçları karşılanmakta. Yaklaşık 300 ailenin 800 çocuğuna yardım edilmekte. ” diye konuştu

Geziye katılan Bayanlar Atina’nın değişik yerlerini tanıma ve ziyaret etme fırsatını bulmuştur.

Sibel Mustafaoğlu,” Atina gezisini organize eden GTGB yönetimini ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Ayrıca T.C. Atina Büyükelçisinin değerli Eşleri Zeynep Hanıma ve T.C. Gümülcine Başkonsolosunun değerli Eşleri Nurel Hanıma bize göstermiş oldukları candan ilgiden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. ” diye belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here