Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SİBEL MUSTAFAOĞLU: “HARMANLIK, KOZLUKÖY VE BAĞLAR MAHALLESİ İKİNCİ SINIF MUAMELESİ GÖRÜYOR”

SİBEL MUSTAFAOĞLU: “HARMANLIK, KOZLUKÖY VE BAĞLAR MAHALLESİ İKİNCİ SINIF MUAMELESİ GÖRÜYOR”

13
0

Gümülcine Belediyesinde “Eşitliğe İlk Adım” Listesi bir basın açıklamayı yayınlayarak Gümülcine Belediyesi’nin Harmanlık, Kozluköy ve Bağlar Mahallelerine ikinci sınıf muamelesi uyguladığını belirtti. “Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu ve Başkan Yardımcısı Koray Hasan 12 Aralık 2012 Çarşamba günü Gümülcine Harmanlık ve Bağlar Mahallelerini ziyaret ettiler. Ziyaret sonrası yapılan basın açıklamasında, “Mahalle sakinlerinin sorunları her yıl yağan yağmurlarla artmakta, sanki bu mahalleler diğer yerleşim birimlerinin yanında unutulmuş gibi duruyor. İkinci sınıf vatandaş muamelesi gören Harmanlık, Bağlar mahallesi ve Kozluköy mahallesi sakinlerinin çilesi bir türlü sona ermiyor. Seçim zamanı geldiğinde çeşitli vaatlerle kandırılan insanlarımız, hala ilkel şartlarda yaşamaya mahkum ediliyor” açıklamasında bulundu.

 

“Eşitliğe İlk Adım” Listesi

Basın Açıklaması

“Harmanlık ve Bağlar mahallelerinde hala herhangi bir gelişme yok!!!”

Gümülcine Belediyesinde “Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu ve Başkan Yardımcısı Koray Hasan 12 Aralık 2012 Çarşamba günü Gümülcine Harmanlık ve Bağlar Mahallelerini ziyaret etmiştir.

Son günlerde yoğun yağmur yağışı nedeniyle mahallelerde sorunların arttığını gözlemleyen bağımsız liste yetkilileri, mahalle sakinlerinin yaşamlarını kolaylaştıracak herhangi bir yaptırım gerçekleşmediğine tanık olmuştur.

Konuyla ilgili konuşan “Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, Gümülcine Harmanlık ve Bağlar Mahallesinin sorunlarını iki yıldır defalarca yazılı ve sözlü olarak dile getirmiş bulunuyoruz. Belediye yönetimi tarafından yol yapımı ve alt yapıyla ilgili alınmış kararlar bulunmasına rağmen, bugün karşılaştığımız manzara bu mahallelerde herhangi bir iş yapılmadığını gösteriyor. Ayrıca yaptığımız sohbetlerde bazı sokaklarda çöplerin on gündür toplanmadığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu durum sağlık açısından tehlike teşkil etmektedir.

Sibel Mustafaoğlu “Mahalle sakinlerinin sorunları her yıl yağan yağmurlarla artmakta, sanki bu mahalleler diğer yerleşim birimlerinin yanında unutulmuş gibi duruyor. İkinci sınıf vatandaş muamelesi gören Harmanlık, Kozluköy ve Bağlar mahallesi sakinlerinin çilesi bir türlü sona ermiyor. Seçim zamanı geldiğinde çeşitli vaatlerle kandırılan insanlarımız, hala ilkel şartlarda yaşamaya mahkum ediliyor”  açıklamasında bulundu.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz