Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SİBEL MUSTAFAOĞLU: “ELEŞTİRMEK YERİNE DESTEK VERDİK ANCAK SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE BİR GELİŞME YAŞANMADI”

SİBEL MUSTAFAOĞLU: “ELEŞTİRMEK YERİNE DESTEK VERDİK ANCAK SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE BİR GELİŞME YAŞANMADI”

17
0

Gümülcine Belediyesi “Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, belediye meclis toplantısında söz alarak Belediye’nin hizmet anlamında verdiği sözlerin muhasebesini yapan bir değerlendirme yaptı.

Mustafaoğlu söz alarak, “Eşitliğe İlk Adım” Listesi olarak sürekli eleştiri yapmanın ve her türlü girişimi olumsuz eleştirmenin doğru olmayacağını düşündüğümüz için birçok konuda belediye yönetimine destek vermiş bulunmaktayız. Mastanlı ilkokulunun sorunu tarihi sorun oldu. Uzun yıllardır okul yapılacak sözleri verilmesine ve Belediye Başkanı ile Başkan yardımcılarının halkın huzurunda söz vermelerine rağmen yine sonuç alınmamıştır” diyerek verilen sözlerin hizmet anlamında yerine getirilmediğini dile getirdi.

 

Bu konu ile ilgili basına yazılı bir açıklama gönderdi.

 

Açıklamanın metni şu şekildedir.

 

29 Haziran 2012 cuma günü Gümülcine Belediye Meclisi 2011 yılı faaliyet raporunu sunmak üzere toplanmıştır. Gümülcine Belediye Başkanı, Gümülcine ve etraf köylerde yaptıkları ve yapmayı planladıkları faaliyetleri sunduktan sonra söz alan Sibel Mustafaoğlu “Eşitliğe İlk Adım” Listesi adına değerlendirmesini sundu.

Gümülcine ve köylerinde yaşayan vatandaşların sorunlarını, gerçekleştirilmeyen vaatleri ve yaşanan sıkıntıları bir kez daha dile getiren Sibel Mustafaoğlu, her zaman halkın yararına hareket ettiklerini belirtti.

 

Sibel Mustafaoğlu, “Eşitliğe İlk Adım” Listesi olarak sürekli eleştiri yapmanın ve her türlü girişimi olumsuz eleştirmenin doğru olmayacağını düşündüğümüz için birçok konuda belediye yönetimine destek vermiş bulunmaktayız. Devletten gelen bütçenin önemli derecede azaldığının ve yeni belediye yapılanmasında olan değişikliklerin beraberinde getirdiği sorunların bilincindeyiz. Ancak bütçe eksikliği ve ekonomik kriz inandırıcı bir mazeret değildir. Böyle devam ederse belediyenin geleceği belirsiz, felakete doğru gidecektir” sözlerine yer verdi.

 

Sibel Mustafaoğlu konuşmasında, Kalfa, Bulduklu ve Yabacıklı köylerinde yıllardır su şebekelerindeki sorunlardan ve Kalfa köyü deresinin temizlenmesinin programa alınmasına rağmen herhangi bir çalışma yapılmadığından bahsetti.

 

Ayrıca Harmanlık ve Bağlar mahallelerinde asfaltlama ve altyapı çalışmalarının şu ana kadar başlatılmadığını, yaz aylarında yapılmadığı takdirde yağmurlar başladığında mahalle sakinlerinin bu yıl da yine aynı sıkıntıları çekeceklerini tekrarladı.

 

Sibel Mustafaoğlu Mastanlı ve Kırmahalle azınlık ilkokullarına da değinerek, okulların sorunlarının çözülmesi yönünde söz verilmesine rağmen herhangi bir gelişme yaşanmadığını belirtti.

 

Sibel Mustafaoğlu, “Mastanlı ilkokulunun sorunu tarihi sorun oldu. Uzun yıllardır okul yapılacak sözleri verilmesine ve Belediye Başkanı ile Başkan yardımcılarının halkın huzurunda söz vermelerine rağmen yine sonuç alınmamıştır.

 

Ayrıca Kırmahalle ilkokulunda yaşanan yer sıkıntısından dolayı okul bahçesine yerleştirilmesi planlanan prefabrik te halen yerine getirilmemiştir. 2006 yılından beri mevcut sorun çözülmemiştir. 2012-13 eğitim yılı başladığında çocuklarımız yine yer sıkıntısı yaşayarak, doğru eğitimden maruz kalacaklar” sözlerine yer verdi.

 

Sibel Mustafaoğlu bir kez daha tarihi Eski Cami önünde bulunan büfenin kaldırılması konusuna değindi ve Gümülcine Belediye meclisinde konuyu tekrar görüşmeyi beklediklerini hatırlattı.

 

“Eşitliğe İlk Adım” Listesi olarak Belediye yönetimine Yanıkköy mezarlığının halen “Orman arazisi” olarak adlandırıldığını ve belediye yönetiminin üzerine düşen sorumluluğu üstlenerek konunun bir an önce sonuçlanması yönünde hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

 

Gümülcine ve etrafında temizliğin yetersiz olduğunu, hala eyalet çöplüğüne geçişin beklendiğini ve bu durumun yaz aylarında sağlık açısından tehlike oluşturduğunu da ayrıca dile getirdi.

 

Belediyenin bölge ekonomisine katkı sağlamada yetersiz olduğunu belirten Sibel Mustafaoğlu,” Belediye yönetimine çeşitli AB programlarına katılmaları yönünde önerilerde bulunduk. Örneğin, “İlyos” isimli güneş enerjisi konulu programda olduğu gibi. Gümülcine Belediye yönetimi bu açılımları maalesef, bilmediğimiz ve anlayamadığımız nedenlerden dolayı yapamadı.

Sibel Mustafaoğlu, “Meşe, Sarıyer, Fener sahil şeridi her türlü kalkınmadan yoksun unutulmuş bir bölgeyi anımsatmaktadır. Haziran ayının sonlarına gelmemize rağmen kafeteryaların izinleri bürokrasiye takılıp hala normal çalışamaz durumdalar. Bu sahil şeridi de kısa süre sonra İmaret sahili ile aynı kaderi paylaşacak. Zamanında Belediye yönetimi gerekli girişimleri yapmış olsaydı, o bölgede özel turizm (özürlü turizmi) ağırlayabilirdik ”diye konuştu.
“Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, “Açıklamış olduğunuz rakamlar göstermeliktir, bütçeye dâhil etmiş olduğunuz bir çok yaptırım veya ESPA programı kapsamında gerçekleştirmeyi planladığınız birçok proje hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir. Zaman geçtikçe yerel yönetimler daha da büyük bir çıkmaza girmektedir. Temennimiz önümüzdeki yıl aynı sorunları bir kez daha gündeme getirmemek. Bir an önce açılım yapıp yeni gelir kaynakları bulmalısınız, zaman tükenmek üzere, bizler sizlere yardımcı olmaya hazır olduğumuzu bir kez daha belirtiriz” diyerek son verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz