Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SİBEL MUSTAFAOĞLU: “BÜTÇE TASLAĞI YARATICILIKTAN UZAK BİR RAKAM OYUNU”

SİBEL MUSTAFAOĞLU: “BÜTÇE TASLAĞI YARATICILIKTAN UZAK BİR RAKAM OYUNU”

14
0

14 Aralık Cuma günü Gümülcine Belediye meclisi 2013 bütçe programını görüşmek üzere toplandı. Daha önceki yıllara nazaran bütçe taslağının çok daha kısıtlı ve yaratıcılıktan uzak bir rakam oyunu olduğunu vurgulayan “Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Bütçe toplantısıyla ilgili Gümülcine Belediyesinde “Eşitliğe İlk Adım” Listesi yayınlamış olduğu Basın Açıklamasıyla halkı bilgilendirdi.

Sibel Mustafaoğlu, “Meclis toplantısı esnasında rakamlarla boğuştuğumuzu hissettik. 2012 yılı bütçesine baktığımızda alınmış olan birçok kararın hala uygulanmadığını görmekteyiz. Bu şartlar altında tekrar program hazırlamak rutin bir işlemi tekrarlamaktır. Kararlaştırılanlar yine yapılmayacaksa niye karar alıyoruz”, ifadelerini kullandı.

Sibel Mustafaoğlu Gümülcine Belediye meclis toplantısında yapmış olduğu konuşmasında Rodop ilinin ülke genelinde işsizlikte ilk sırada bulunduğunu ve gençlerin hayata ümitsizlikle baktığını vurguladı.

Sibel Mustafaoğlu, “Emeklilerin ve emektarların bütçeleri önemli düzeyde kısıtlanmıştır, esnaf ve çiftçinin geleceğinin karanlık olduğunu görmekteyiz. Öncelikle bütçeyi bu faktörlere önem vererek değerlendirmeliyiz. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda alınan kararların gerçekleştirilmediğini, hala bürokrasinin veya siyasi iktidarsızlığın esiri olduklarını gözlemliyoruz” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde kötü hava şartları nedeniyle Harmanlık, Bağlar ve Kozluköy mahalleleri, ayrıca Kalkanca mahallesi ve Kalfa köyünde zor anlar yaşanmıştır. Yıllardır bu bölgelerde altyapı ve asfaltlama yapılmamıştır. Kalfa köyüne yapılması kararlaştırılan AB programından karşılanacak olan yaklaşık 1.300.000 Euro’luk projenin hala başlatılmadığını hatırlatan Mustafaoğlu’na Belediye Başkanı yanıt vermiştir.

Belediye Başkanı, “Kalfa köyü projesinin ihalesinin tamamlandığını ancak müteahhitler arasında sorun yaşadıklarını ve bu yüzden gecikme olduğunu belirtti. Harmanlık mahallesini ise AB ESPA programına dahil etmeyi düşündüklerini ancak bu şekilde bütçe bulunabileceğini” açıkladı.

Tekrar söz alan Sibel Mustafaoğlu, “Harmanlık mahallesini ESPA programıyla yapabilmeniz için şehir planına girmesi gerekir. Atina’da alınmış olan genel plan düzenleme kararı bunun için yeterli midir ? Bisiklet yolu ve diğer merkezi meydanların düzenlenmesi için kararlar jet hızıyla alınıyor ve gerçekleşiyor. Umarız önümüzdeki yıl  bir daha aynı konuları gündeme getirmek zorunda kalmayız. Mastanlı okulu, Harmanlık ve Bağlar mahallesi asfaltlama ve altyapı, Eski Cami büfe ve daha birçok konuyu defalarca söyledik yine söyleyeceğiz, sizler ne zaman yapmaya başlayacaksınız gerçekten merak ediyoruz”, diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz