Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SAYIN PETRİDİS, ESKİ CAMİ’NİN ÖNÜNDEN BU MANZARA NE ZAMAN YOK OLACAK?

SAYIN PETRİDİS, ESKİ CAMİ’NİN ÖNÜNDEN BU MANZARA NE ZAMAN YOK OLACAK?

15
0

Gümülcine (Komotini) Belediyesi Eski Cami önündeki olan bitenleri görmezlikten gelmeye devam ediyor. Gümülcine’deki tarihi Eski Cami’nin önü ade

ta taşımacılık şirketi parkına dönmüş.

Yaz sezonuyla birlikte turizmin canlanmasıyla hafta içi ve hafta sonları birçok turistin bölgeyi gezmeye gelmesiyle şehirde az da olsa bir hareketlilik yaşanıyor. Ancak Gümülcine’de en çok ilgi çeken tarihi yapıların arasında Eski Cami de ilk sıralarda geliyor. Gel gelelim bir turistin camiyi ziyaret edebilmesi neredeyse imkansız.  Öyle ki şehir içi taşımacılık yapan üç tekerli motosikletler Eski Cami’nin önünü kapamış ve yayaların dahi geçmesi neredeyse imkansız hale gelmiş.

BİRLİK Gazetesi’nin görüntüleriyle bu durum açıkça görülmektedir. Bu görüntü gerçekten bir dini ibadethanenin önünde kabul edilebilecek bir durumsa eğer o zaman Belediye Başkanı Yorgos Petridis’e söyleyecek lafımız olamaz, ancak Belediye yönetimi Azınlıktan seçilmişleriyle birlikte bu durum karşısında ne düşünüyor ve nasıl bir uygulama yapacak onu da ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. 

Bir hatırlatma gerekiyorsa eğer, yere ve kaldırımlara dikilen demir kazıklar çok masraflı olmasa gerek. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz