Ana sayfa Batı Trakya Haberler SAYIN GAVROGLU, GÜMÜLCİNE MEDRESESİ’NDE BOYKOT EYLEMİ DEVAM EDİYOR, BUNDAN HABERİNİZ VAR MI?

SAYIN GAVROGLU, GÜMÜLCİNE MEDRESESİ’NDE BOYKOT EYLEMİ DEVAM EDİYOR, BUNDAN HABERİNİZ VAR MI?

21
0

SAYIN GAVROGLU, GÜMÜLCİNE MEDRESESİ’NDE BOYKOT EYLEMİ DEVAM EDİYOR, BUNDAN HABERİNİZ VAR MI?

Medrese-i Hayriye öğrencileri başlattıkları boykot eylemine devam ediyorlar.

Gümülcine Medrese-i Hayriye Encümen Heyeti, Öğrenciler ve kendilerine destek olan Veliler başlattıkları süresiz dersleri boykot etme eylemine devam ediyorlar. Eğitim Bakanlığı tarafından ses seda çıkmazken, bölgedeki bazı eğitim görevlileri Medrese öğrencilerini boykot eyleminden vaz geçirmek üzere çeşitli yolları denedikleri belirtiliyor.

BİRLİK Gazetesi’nin kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, bir görevli bayan öğretmen boykot eylemine devam eden öğrencileri sınıfta bırakmakla tehdit ettiği, ancak öğrencilerin sonuç alana kadar her ne pahasına olursa olsun, bir eğitim yılı kaybetseler dahi başlattıkları bu önemli mücadeleden geri adım atmayacakları belirtiliyor.

Ancak 9 Ocak Çarşamba günü yeni bir gelişme yaşandı. Noel ve yeni yıl tatilinden sonra kaldıkları yerden boykot eylemine devam eden öğrencilerin temsilcileri, Doğu Makedonya-Trakya Bölge Eğitim Müdürü tarafından 10 Ocak 2018 Perşembe günü saat 12:00 da görüşmek üzere davet edildiler. Şimdi tüm gözler bugün yapılacak olan toplantıdan çıkacak sonuca çevrilmiş durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here