Ana Sayfa Yunanistan Haber Sayın Başbakan Miçotakis, Azınlık Top Yekün Gerilmeye Başladı! Farkında Mısınız?

Sayın Başbakan Miçotakis, Azınlık Top Yekün Gerilmeye Başladı! Farkında Mısınız?

0
0

Sayın Başbakan Kiriakos Miçotakis; Batı Trakya’da kaş yapacam derken göz çıkarıyorsunuz, haberiniz var mı? Azınlık insanı gerilmeye başladı. Unutmayın! bu Azınlık özellikle ve özellikle dini değerlerinden, milli kimlik değerlerinden kimseye ve hiç bir yönetime asla taviz vermez! Zamanı gelince inceldiği yerden kopunca da gereğini yapar.

Batı Trakya ile ilgili görevlendirdiğiniz yerel bölgeden ve Atina kaynaklı danışmanlarınız sizleri Batı Trakya politikasında yanlış güzergaha götürüyor, bunun farkında olun, olun ki yarınlarda kazan kaynamaya başlayınca üzerine koymaya kapak bulamazsınız.

Bizi ve Azınlık insanını yanıltın Sayın Başbakan. Azınlık insanı sağ kelimesini duyunca inanın tiksiniyor. Aklına Cunta ve sonrası yıllarda yapılan baskılar, şekilen çileler aklına geliyor.

Seçimler öncesi siz yenilikçi olduğunuzu söylemiştiniz. Azınlığa değişik ve farklı yaklaşacağınızı belirtmiştiniz. Bu mudur farklı yaklaşımınız? Bu mudur insan değerlerine verdiğiniz önem?

Sayın Başbakan! Gelin bu güzel bölgeyi, yıllarca birlikte yaşamın  kabul gördüğü değerleri yok etmek isteyenlere, barışı huzuru kaçırmak isteyenlere karşı durun, dik durun ve karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyin.

Bu Azınlık, geçmişte olduğu gibi onbinlerce çoluk çocuk, genci yaşlısı demeden yollara dökülüp gayet demokratik bir şekilde hak aramasını da bilir gerektiği zaman. Ama bu Azınlık bu istemiyor! Daha fazla zorlamayın, zorlatmayın Sayın Başbakan. İp gerildi!

Yanıltın bizi Sayın Başbakan.

Sayın Başbakan, şimdi de ezanlar konusuna gelelim. İnanın ezanların da Ramazan değerlerinmizin de tadı tuzu kaçtı. Ezanlarımız ve dini değerlerimizle o kadar oynandı ve oynanıyor ki, Gümülcine’de belirli camilerde bir gün bakmışsınız ezanlar normal okunuyor, bir gün bakmışsınız ses seda çıkmıyor. Bir gün az çıkıyor bir gün hiç çıkmıyor. Nedir bu durum? Bu duruma bir açıklık kim getirecek? Din İşleri Bakanlığınız ne yapıyor?

Burada her eline bir akıllı telefon alan bazı faşistler, ezan seslerini videoya çekerek Atina merkezli “faşist” haber sitelerine gönderiyor ve neredeyse “eyvah Batı Trakya elden gidiyor” hamaseti ile Yunanistan’da bir bakmışsınız ki Batı Trakya’da Azınlık yeni bir gündem maddesiyle kötü bir imajla gündeme getiriliyor. Galiba kontrol Batı Trakya’da ya elden gidiyor, bu değilse de o zaman siz Atina merkezli olarak Azınlık politikasının bu yönde olması için düğmeye bastınız.

Açıklayın Sayın Başbakan, bu Azınlığı istiyor musunuz, istemiyor musunuz?