Ana sayfa Batı Trakya Haberler SAVUNMA BAKANI YARDIMCISI ÇARUHA KALFA KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ, MİLLİ MUHAFIZLARIN TATBİKATINI İZLEDİ

SAVUNMA BAKANI YARDIMCISI ÇARUHA KALFA KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ, MİLLİ MUHAFIZLARIN TATBİKATINI İZLEDİ

24
0

Savunma Bakanı Yardımcısı Maria Kollia-Çaruha Kalfa köyünü ziyaret etti. Çaruha köy kahvesinde kadayıf tatlısı yedi, Türk kahvesi içti.

Yunanistan Savunma Bakanı Yardımcısı Maria Kollia-Çaruha 4. Kolordu Komutanlığı’na bağlı bölgeleri ziyareti kapsamında, Rodop iline geldi ve Kalfa köyünü ziyaret etti. Kalfa’da Ordunun katkılarıyla gerçekleştirilen sel sularından korunma çalışmalarını inceledi, köy muhtarı Osman Mehmet’ten bilgi aldı. Köy kahvesinde kendisini karşılayan vatandaşlarla sohbet eden Çaruha, muhtar Osman Mehmet’e köyde benzeri ihtiyaçları, yol yapımı ve onarımı olduğu zaman kendilerine başvurmalarını söyledi.

Milli Muhafızların tatbikatını izledi

Bakan Yardımcısı Maria Kollia-Çaruha, 29. Mekanize Piyade Tugayı’na bağlı olarak Rodop ilindeki sivillerden oluşan Milli Muhafızların tatbikatını izledi, gösterdikleri performanstan ötürü kendilerini tebrik ederek plaket takdim etti.

İskeçe dağlık bölgesini ziyaret etti

Bakan Yardımcısı Çaruha İskeçe’nin dağlık bölgesinde Şahin kasabasında  bulunan Agios Georgios Kilisesinde komutanlarla birlikte Pazar sabahı ayine katıldı, Şahin sokaklarında yürüdü, bir okulda çocukları ziyaret etti, bölge insanıyla sohbet etti.

Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza ve ekibinin Belediye’deki davetine ise katılmadı.  

Bakan Yardımcısı Maria Kollia-Çaruha’ya Kara Kuvvetleri Komutanı Alkiviadis Stefanis ve 4. Kolordu komutanı Georgios Kampas ve bölgedeki askeri birliklerin komutanları eşlik etti.

Not: Her nedense bölgeye hükümetin bir Bakanı geliyor ve Azınlık basını diğer ziyaretlerde de olduğu gibi bu ziyaretten haberdar edilmiyor. Yunan basını ise ziyaret programı ellerinde tam teşekküllü orada bulunuyor. SİRİZA Milletvekillerinin de yokluğu hissedildi.    

VİDEO İZLE: https://www.dailymotion.com/video/x6xe74j

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here