Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “SARIŞIN MELEK”İN BULGAR AİLENİN BİR ÇOCUĞU OLDUĞU AÇIKLANDI

“SARIŞIN MELEK”İN BULGAR AİLENİN BİR ÇOCUĞU OLDUĞU AÇIKLANDI

13
0

Yunanistan’ın Farsala bölgesinde bir Roman ailesiyle yaşayan Maria adlı küçük kızın gerçek anne ve babasının Bulgar oldukları açıklandı. Maria’nın Bulgaristan’da yaşayan kardeşlerin de görüntüsü yayınlandı.

Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Svetlozar Lazarov, DNA testi sonucunda dünyada büyük yankı uyandıran ve “sarışın melek” olarak adlandırılan 4 yaşındaki kızın anne ve babasının Bulgaristan vatandaşı olduğunun ortaya çıktığını bildirdi.

Lazarov, daha önce Yunanistan’ın Patra şehrinde bir süre gurbetçi olarak çalışmış Saşa Ruseva adlı bir kadın ve Atanas Rusev adlı eşinin Maria’nın biyolojik anne ve babası olduklarını söyledi.

Olayla ilgili açılan soruşturma kapsamında Saşa Ruseva’nın Maria’yı Yunanistan’da dünyaya getirdiği ancak bebeğini yanında çalıştığı Yunan vatandaşlarına para karşılığında bırakarak Bulgaristan’a döndüğü belirlendi. Lazarov, Saşa Ruseva’nın Maria’yı Yunanistan’da para karşılığı bırakılması ile ilgili soruşturma açıldığını söyledi.

Saşa Ruseva ve Atanas Rusev, Bulgaristan’ın Eski Zağara kentine bağlı Nikolaevo kasabasında yaşıyor. Çiftin kasabanın Roman mahallesindeki tek odalı evlerinde bazıları Maria gibi sarışın veya kızıl saçlı 10 çocuk bulunmuştu. Ailenin sahip olduğu çocukların sayısı hala kesin olarak bilinmiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz