Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SANATÇI BARIŞ TÜKENİŞ BTTDD GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

SANATÇI BARIŞ TÜKENİŞ BTTDD GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

22
0

Batı Trakyanın yetiştirdiği ve sanat yaşamına doğduğu topraklarda devam eden sanatçı Barış Tükeniş, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezini ziyaret ederek Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Barış Tükeniş ziyaretinde “Bende Kalanlar, albümü Batı Trakya’da ilk kez yapılmış resmi bir müzik albümüdür. Türkiye’deki Asrın Müzik Şirketi tarafından basılan bu albüm, Türkiye’de Kültür Bakanlığı’nın da onayını aldı. Bu albümün Batı Trakya’da kültürümüze hizmet ettiğine ve bunu yansıttığını düşünüyorum. Aynı şekilde Türkiye’de de Batı Trakya’yı temsil ediyoruz. Bundan sonrada bu hassasiyetle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca hedefinin albümünün tanıtımı yanı sıra, Batı Trakya Türk toplumunun geçmişten günümüze taşınan kültürel değerlerini ortaya çıkararak hizmet etmek olduğuna değinen genç sanatçı destek istediğini belirtti.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin’de öncelikle, her Batı Trakya Türkünün olduğu gibi Barış Tükenmiş’in de kendi evi olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğini gelip ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür  ederken,  bu güne kadar yaptığı çalışmalar için de tebrik etti.

Batı Trakya Türk toplumunun bağrından çıkan ve müzik çalışmalarında Batı Trakyanın yaşanmışlıklarını yansıtarak kültürel mirasına hizmet eden bu tür çalışmalara her zaman destek ve katkı koymaya hazır olduklarının altını çizdi. Üreten insanların yanında olmanın kendileri tarafındna görev olarak benimsendiğini belirtti.

Bundan sonraki süreçte de dernek olarak yapabilecekleri her türlü desteği vereceklerine değinerek bundan sonraki müzik çalışmalarında Barış Tükeniş’e başarılar diledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz