Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SAKARKAYA KÖYÜNDE KUR’AN-I KERİM VE EZANI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

SAKARKAYA KÖYÜNDE KUR’AN-I KERİM VE EZANI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

38
0

İskeçe Müftülüğü tarafından Kur’an-ı Kerim ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması Sakarkaya köyünde düzenlendi.

İskeçe Müftülüğü tarafından Kur’an-ı Kerim ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması Sakarkaya köyünde düzenlendi. Yarışma Ortaokul Grubu, Ezan Grubu ve İlkokul Grubu olmak üzere 3 kategoride yapıldı. Toplamda 22 öğrenci yarıştı.

Etkinliğe Başkonsolos Ali Rıza Akıncı, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, DEB Partisi Başkan Vekili Ahmet Kara, SÖPA Mezunu Öğretmenler Derneği Başkanı Nurettin Kıyıcı ve yüzlerce soydaş katıldı.

Ayrıca etkinliğe Türkiye’den Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, Selimiye Camii İmam Hatipi Alp Can Çelik ile Almanya’dan Almanya Köln Vefa Vakfı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kürşat Kaan Baki katıldılar.

Yapılan selamlama konuşmalarında ilk olarak Müftü Ahmet Mete, “bu gün yapılan çalışma Kur’an kurslarımızın bir ürünüdür. Evlatlarımızın sağlıklı birer evlat olmaları için bu tür etkinliklere ihtiyacımız var. Gençlik kavruluyor. Anne baba olarak gençlerimizi takip edelim. Bu tür Kuran kurslarına ne kadar daha çok ihtiyacı olduklarını o zaman anlayacaksınız” diyerek anne babalara seslendi.

Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, “bugün sıcak bir hava var. Esas sıcaklık Kur’an’dan geldi. Güzel bir sıcaklıktı. İnşallah Cennet’in yolu olan Kur’an yolunda yürümeyi Allah hepimize nasip eylesin” dedi.

Milletvekili Hüseyin Zeybek, “biz evlatlarımızın dinini ve dilini iyi bilen birer insan olarak yetiştirmek istiyoruz. Dini konularda iyiyiz. İnşallah bu atılım azınlık okullarına da yansır” dedi.

Son olarak Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı söz aldı. Akıncı, “bu sıcağa rağmen hepimiz buraya gelerek, kardeşliğimizi ve değerlerimizi hatırladık. Allah göstermesin ama bunlar kaybolduğunda nasıl bir çölleşme yaşanıyor, nasıl bir erozyon yaşanıyor, bunu bazı toplumlara baktığımızda görebiliyoruz” dedi.

Yarışmada dereceye girenler:

ORTAOKUL GRUBU

1 Soner Hacı Hüseyin 419 puan

2 Mert Pencal 417 puan

3 Barış Adaş 403 puan

EZAN GRUBU

1 Bahdet Rüstemoğlu 446 puan

2 Enes Ruşan 460 puan

3 Nuri Köse 426 puan

İLKOKUL GRUBU

1 Murat Mülazım 453 puan

2 Hasan Deli Hasan 448 puan

3 Emirhan Boz 439 puan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz