Ana sayfa Yunanistan Haber Sahil Güvenlik Ekipleri Mültecilere Uyarı Ateşi Açtı!

Sahil Güvenlik Ekipleri Mültecilere Uyarı Ateşi Açtı!

1
0

Yunanistan’dan kuzey Ege Midilli açıklarında göçmenlere hem karada hem denizde sert müdahale.

Türkiye üzerinden Avrupa’ya geçmek isteyen göçmenler, Yunanistan’ın sert müdahalesine maruz kaldı. Kara sınırında göçmenleri gaz ve tazyikli suyla durdurmaya çalışan Yunan yetkililer, denizde de botları engelledi.

Sahil Güvenlik ekipleri Midilli açıklarında mültecilerin bulunduğu plastik bota önleme amaçlı müdahale ederek hemen plastik botun yakınına uyarı ateşi açtı. Bir görevli ise elindeki demir çubukla plastik botu delmeye çalıştı.

Suriyeli Genç Yunan Sınır Güvenliği Tarafından Öldürüldü

BBC Dünya Servisi’nden Mughira Al Sharif, Suriyeli göçmen Ahmed Ebu Emad’ın Yunanistan’a geçmeye çalışırken Yunan Sınır Güvenliği tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Ancak Hükümet Sözcüsü Peças bu olayın gerçeği yansıtmadığını savundu.

İstanbul merkezli çalışan gazeteci Mughira Al Sharif, Twitter’dan paylaştığı mesajda, Halepli olduğunu belirttiği Ahmed Ebu Emad’ın bu sabah 09.07’de İpsala yakınlarında boğazından vurularak öldürüldüğünü iddia etti. BBC’den Mughira Al Sharif’in haberine göre; Ebu Emad’ın cenazesi Türkiye’ye getirildi.

Öte yandan Midilli açıklarında botları alabora olan 47 göçmenin Yunan Sahil Güvenliği tarafından kurtarıldığı, bir çocuğun ise hayatını kaybettiği belirtildi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here