Ana sayfa Batı Trakya Haberler RODOP VE İSKEÇE İLLERİNDE MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİ BELLİ OLDU

RODOP VE İSKEÇE İLLERİNDE MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİ BELLİ OLDU

22
0

Yunanistan’da 20 Ekim 2015 Pazar günü yapılacak erken genel seçimlerle ilgili partiler listeleri açıklamaya başladılar. Yasaya göre seçimlerin liste usulü ile yapılacağı ve bu listelerde yer alan Batı TrakyaTürk Azınlığı mensubu isimler belli oldu.

Rodop ilinde sadece TO POTAMİ Partisi, Halklar Birliği Partisi ve SİRİZA Partisi ilk sırada Türk adaylara yer verdi. İskeçe ilinde de SİRİZA Partisi’nden bir Türk aday ilk sıralamada milletvekili adayı olarak gösterildi.

 

Partilerin Rodop ve İskeçe illerinde milletvekili adayları şunlardır:

 

SİRİZA PARTİSİ

Rodop ili milletvekili adayları:

1-Mustafa Mustafa

2-Ayhan Karayusuf

3-Dimitris Haritu

4-Aggeliki Kuyumcuoglu

5-İrini Arabaci

İskeçe ili milletvekili adayları:

1- Hüseyin Zeybek

2- Stathis Yannakidis

3- Grigoris Stoyannidis

4- Bezat Valentin

5- Dimitris Adamidis

 

YENİ DEMOKRASİ PARTİSİ

Rodop ili milletvekili adayları:

1-Evripidis Stilyanidis

2-Mustafa Katrancı

3-Vula Eleftheriadu

4-Ahmet Ahmet İdris

5-Maria Liakaki

İskeçe ili milletvekili adayları:

1- Aleksandros Kontos

2- Birol Akifoğlu

3- Yorgos Malakis

4- Georgia Andreu

5- İrfan Hacıgene

 

PASOK-DİMAR İTTİFAKI

Rodop ili milletvekili adayları:

1- Yorgos Mananas

2- Turgay Kaşif

3- Cahit Mümin

4- Polina Siskinidu

İskeçe ili milletvekili adayları:

1- Hristos Garbunis

2- Erol Molla

3- Panayotis Morfidis

4- Maria Deudi

5- Anestis Andoniadis

 

POTAMİ PARTİSİ

Rodop ili milletvekili adayları:

1- İlhan Ahmet

2- Angelos Mastrangelis

3- Angelos Çolakidis

4- Marina Psaltu

İskeçe ili milletvekili adayları:

1. Giorgos Hacitheofanus

2. Anastasia Abaci

3. Spiridon Burutsos

4. Sotiris Papandonopulos

5. Aleksandros Mallias

 

HALK BİRLİĞİ PARTİSİ

Rodop ili milletvekili adayları

1- Mustafa Çolak

2- Eleni Çaçaridu

3- Turgay Hasan

4- Hristos Kalambukas

5- Lambrini Efstathopulu

İskeçe ili milletvekili adayları:

1- Dimitris Selvieroglu

2- Nikos Kosmidis

3- Vasilis Harizanis

4- Eleni Koyu

5- Sotiria Kiriaki Georgulea

 

KKE PARTİSİ

Rodop ili milletvekili adayları:

1- Fakiridis Nikos

2- Keleş Hasan Hüseyin

3- Sporkidis Panagiotis

4- Kakulidu Sofia

5- Anastasios Glavanis

İskeçe ili milletvekili adayları:

1- Makeridu Vula

2- Vogiatzis Kostandinos

3- Hacoğlu Murat

4- Roydu Panagiota

5- Vuzaras Yannis

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here