Ana Sayfa Batı Trakya Haberler RODOP İLİNDE ANİ BASTIRAN SAĞANAK YAĞMUR SEL FELAKETİNE DÖNÜŞTÜ, YAHYABEYLİ KÖYÜ SULAR...

RODOP İLİNDE ANİ BASTIRAN SAĞANAK YAĞMUR SEL FELAKETİNE DÖNÜŞTÜ, YAHYABEYLİ KÖYÜ SULAR ALTINDA

24
0

Rodop ilinde ani bastıran sağanak yağmur sel felaketine dönüştü. Yahyabeyli köyü sular altında kaldı.

Rodop ilinde ani bastıran sağanak yağmur sel felaketine dönüştü. Yahyabeyli köyü sular altında kaldı. Yaşanan sel felaketinde birçok ev ve işyeri sel sularından zarar gördü. Domuruköy’ün içinden geçen derenin suları ise korkulu anlar yaşattı.

Durum Gümülcine’de de farklı değildi. Altyapının yetersiz olduğu bazı mahallelerde sokaklarda su taşkınları meydana geldi. Aynı zamanda bölgede etkili olan sağanak yağış Kalfa, Domuruköy ve Menetler çaylarında su seviyeleri yükseldi.

Maronya-Şapçı Belediyesi’ne bağlı Yahyabeyli köyü en çok etkilenen köylerden biri oldu. Yaklaşık 20-25 ev sular altında kaldı. Ani bastıran sel suları yüzünden vatandaşlar ne yapacaklarını şaşırdı. Yaşanan bu durum karşısında Eyalet Başkanlığı bilgilendirildi ve köydeki belediye binasında kriz masasını oluşturuldu.

Sel suları nedeniyle bölge adeta bir göl görüntüsü verirken, Yahyabeyli Seymen arasındaki yol tamamen sulara gömüldü, trafiğe kapatıldı.

Not: Fotoğraflar sosyal medayada paylaşılan o köydeki kardeşlerimizdendir. Teşekkür ederiz.  

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz