Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İRFAN UZUN AFETZEDELERİ YALNIZ BIRAKMADI

İRFAN UZUN AFETZEDELERİ YALNIZ BIRAKMADI

15
0

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Uzun afetzede çiftçileri yalnız bırakmadı.

Doğu Makedonya Trakya Eyaleti’nde 3 Temmuz Pazar günü etkili olan dolu ve sağanak yağışlar yüzünden birçok çiftçi zarar gördü.

 

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Uzun dolu ve sağanak yağışlardan zarar gören vatandaşlarla birlikte 4 Temmuz Pazartesi günü yaşanan felaketi yerinde inceledi. Yapılan inceleme sonrası basına açıklamalarda bulunan Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Uzun, “Dolu ve sağanak yağıştan zarar gören vatandaşlarımızla birlikte yaşanan felaketi yerinde inceledim. ELGA kurumu tarafından yapılacak zarar tespit çalışmaları sonucunda ürünleri zarar gören vatandaşlarımız tazminat hakkı kazanacaktır. Eyalet Başkanlığı olarak yaptığım görüşmeler neticesinde ELGA kurumunun önümüzdeki Pazartesi günü itibariyle çalışmalara başlayacağını belirtmek isterim.” dedi.

 

Çiftçilerimiz zarar tazmini için belediyelere başvuru yapmayı ihmal etmesinler

4 Temmuz Pazartesi günü yaşanan dolu ve sağanak yağışlardan zarar gören bölge çiftçisinin zarar tazminatının karşılanması için bağlı bulundukları belediyelere giderek başvuru yapmaları gerektiğinin altını çizen Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Uzun, “ELGA kurumu bu başvurular doğrultusunda gelip zarar tespit çalışması yapacaktır. O yüzden çiftçilerimizin belediyelere giderek başvuruda bulunmaları son derece önem arz ediyor.” açıklamasında bulundu.

 

Çiftçilerin her türlü problemlerinin çözümlenmesi için yanlarında olduğunu vurgulayan İrfan Uzun, “Çiftçilerimiz karşılaşabilecekleri olası sorunları aşmak için hiç çekinmeden bana ulaşabilirler. Ülkemizin yaşadığı büyük ekonomik sıkıntının ancak ülke olarak üretime önem verilmesiyle aşılabileceğine inanmaktayım. Bu noktada çiftçilerimizin önemi bir kat daha artmaktadır. Ekmeğini taştan çıkartan ve ülkemiz için çok büyük önem arz eden çiftçimize desteğim tamdır.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz