Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “REZALET! KORGENERAL KABAS KABACA DAVRANDI, ŞİNİKOĞLU’NUN ELİ HAVADA KALDI!”

“REZALET! KORGENERAL KABAS KABACA DAVRANDI, ŞİNİKOĞLU’NUN ELİ HAVADA KALDI!”

27
0

“Rezalet! Korgeneral Kabas kabaca davrandı, Şinikoğlu’nun eli havada kaldı!”

İskeçe’nin Yunan devleti tarafından atanmış müftüsü Şinikoğlu İskeçe’de “jeopolitik Gelişmelerin Kesiştiği Yerde Trakya” başlıklı bir etkinliğe katıldı. Etkinliğe katılanlar arasında İskeçe’deki 4. Kolordu Komutanı Korgeneral Kabas Georgios da bulunuyordu.

İlk sırada oturan korgeneral Kabas’ın yanına selam vermek üzere giden Şinikoğlu, eğildi ve Kabas’a elini uzattı, ancak uzatılan elin saniyelerce havada kaldığı görüldü.

Yunanistan’da normal şartlar altında her daim etkinliklerde ve protokol sıralamasında yapılan uygulama, ister siyasi isterse komutan olsun, din adamına saygı olarak Papaz’ın yanına giderek eğilir ve elini öperek saygısını belirtir, hayır duasını alır.

Ancak buradaki durumda tam tersinin yaşandığı görüldü. Azınlığın büyük bir bölümü tarafından tanınmıyor olabilir, söz konusu şahıs bir din adamı, üstelik de devlet tafafından atanmış müftü komutanın yanına giderek eğildi, elini uzattı ancak eli saniyelerce havada kaldı. General Kabas’ın ayağa dahi kalma nezaketinde bulunmadığı tabii ki dikkatlerden kaçmadı ve etkinliğe damgasını vurdu.   

 

foto maxitis

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz