Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “RECEP TAYYİP ERDOĞAN” KİTABI GÜMÜLCİNE’DE TANITILDI

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN” KİTABI GÜMÜLCİNE’DE TANITILDI

15
0

Yunanlı Gazeteci-Yazar Vangelis Papadopulos’un Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında yazdığı kitabın tanıtımı 6 Mart Çarşamba akşamı Gümülcine’de Dimokritio kitabevinde yapıldı.

Başbakan sayın Recep Tayyip Erdoğan kitabının tanıtımına başta T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener olmak üzere, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, DEB Partisi Başkanı Mustafa Ali Çavuş, BAKEŞ Başkanı Cemil Kabza, Kozlukebir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Mehmet Eminoğlu, Dr. Hasan Ahmet, Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis, Trakya Dimokritio Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yorgos Kostas ve kitapseverler katıldı.

Kitabın tanıtımı Selanik Aristotelis Üniversitesi Modern ve Çağdaş Balkan Tarihçisi Spiros Sfetas, Gazeteci Thomas Stamulis ve yazar Vangelis Papadopulos tarafından yapıldı. Tanıtımda ilk olarak Gazeteci Thomas Stamulis söz aldı ve kitapla ilgili düşüncelerini paylaştı. Daha sonra Aristolis Üniversitesi Öğretim Görevlisi Spiros Sfetas düşüncelerini aktardı.

“Keşke bizim de Erdoğan gibi bir politikacımız olsa”

“Recep Tayyip Erdoğan” kitabını anlayabilmek için Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihini iyi bilmek gerektiğini vurgulayarak sözlerine başlayan Sfetas, katılımcılara Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu güne gelinen süreçte yaşanan siyasi gelişmelere, ülkeyi yöneten iktidarların bakış açılarına özetle değindi. Prof. Spiros Sfetas, Türkiye’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sayesinde yeni Osmanlıcılık kimliğini yakaladığını belirtti. Sfetas, Erdoğan’ın halkın içinden geldiğini, karizmasının çok yüksek olduğunu, Arap halklarına çok iyi yaklaştığını, azınlıklara açılımlar yaptığını, iyi yüzlü bir İslam anlayışı olan kurnaz bir profil çizdiğini söyledi. Sfetas son olarak da “Keşke bizim de Erdoğan gibi bir politikacımız olsa” dedi.

“Erdoğan Türkiye’yi dünyada üçüncü büyük güç yaptı.”

Son olarak kitabın yazarı Vangelis Papadopulos konuşma yaptı. Yazar ilk olarak Başbakan sayın Recep Tayyip Erdoğan kitabının Gümülcine’de tanıtılmasına katkısı sağyanlara, kitabın tanıtımını yapanlara, katılımcılara teşekkür etti.

Yazar, katılımcılara düşüncelerini aktarırken iki ülke arasında örülmüş duvarları kırmak için kitabı yazdığını belirtti. Dünyada üç lider hakkında en çok kitap yazıldığını, bunların başında da T.C. Başbakanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geldiğini belirten yazar Papadopulos, Recep Tayyip Erdoğan kitabının bu yıl en çok okunan kitap olacağını belirtti.

Konuşmasının devamında katılımcılara kitapla ilgili verileri toplarken yaşadıklarından bahsetti. Kitabın yazarı Vangelis Papadopulos ise  kitabı duvarları yıkmak için yazdığını, çünkü insanların uyum içinde yaşamaları gerektiğini ve bugünkü anlayışla hiçbir yere varamayacakların söyledi. Papadopulos uzun bir zaman  Başbakan Erdoğan’ı izlediğini, onu tanıyan kişilerle konuştuğunu ve kendisiyle bir dizi anısı olduğunu belirtti. Papadopulos, “Erdoğan Türkiye’yi dünyada üçüncü büyük güç yaptı. İnançlı  bir insan. Kitap  yılın kitabı olacak ve  bütün yıl boyunca konuşulacak. Erdoğan, Obama ve Putin gibi dünya liderleri arasındadır.” Dedi.

Yazar, ayrıca kitabın Türkçeye çevrilmeye başlandığını, daha sonra Arapça ve İngilizceye de çevrileceğini belirtti. Son olarak katılımcılar kitapla ilgili merak ettikleri konular hakkında yazara sorular sordular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz