Ana sayfa Batı Trakya Haberler RAMAZAN BAYRAMI BATI TRAKYA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

RAMAZAN BAYRAMI BATI TRAKYA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

9
0

Ramazan Bayramı Batı Trakya’da da coşkuyla kutlandı. Başkonsolos İlhan Şener ve Muavin Konsolos Alper Atak Bayram Namazı’nı İskeçe’nin Sünne Mahallesi camisinde soydaşlarla birlikte kıldılar. Başkonsolos Şener daha sonra İskeçe Türk Birliği’ne geçerek burada soydaşlarla birlikte sabah kahvaltısı yaptı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’ndaki geleneksel bayramlaşma töreni; bayramın birinci günü 8 Ağustos 2013 Perşembe günü gerçekleşti.

Başkonsolos Osman İlhan Şener, Muavin Konsoloslar ve Başkonsolosluk personeli; soydaş ve Yunanlı yetkililerin bayram tebriklerini Başkonsolosluk bahçesinde kabul etti. Ramazan Bayramı kutlamalarına Gümülcine ve İskeçe Seçilmiş Müftüleri, azınlık milletvekilleri, belediye başkanları,azınlık kurum kuruluş başkanları ve çok sayıda azınlık insanı katıldı.

Ayrıca Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu öncülüğünde Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde de, Türk derneklerin ortaklaşa düzenlediği bayramlaşma töreni düzenlendi. Buradaki bayramlaşma kutlamalarına Başkonsolos İlhan Şener ve Muavin Konsolos Alper Atak, Ufuk Gözaydın, azınlık kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanısıra çok sayıda azınlık insanının katıldığı görüldü.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here