Ana sayfa Batı Trakya Haberler “TRT YANLI YAYIN YAPTI”

“TRT YANLI YAYIN YAPTI”

10
0

Kozlukebir Belediyesi’nde Toplumsal Hareket listesi Yerel Seçimlerin ardından yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, seçim süreci boyunca yapılan çalışmalar ve buna bağlı olarak olumsuzlukların ve seçimi kaybetme değerlendirilmesi yapıldı. Değerlendirme toplantısı sonrası yapılan yazılı basın açıklamasında, “Toplumsal Hareket’in aza ve muhtar adaylarıyla 06 Haziran 2014 tarihinde seçim değerlendirme toplantısı düzenledik. Seçim sürecinde kırıldığımız, üzüldüğümüz birçok olayla karşılaştık. Bunlardan en başta; anavatanımızın yayın organı TRT’nin yanlı yayın yapması idi, yine anavatanımızın bu toprakları terk etmiş siyasetçilerinin seçime giren listeler arasında haksız rekabet yaratacak tutumlar sergilemeleri,  bizleri son derece derinden üzmüş ve yaralamıştır. Gönül isterdi ki bütün listelere eşit şekilde yaklaşılsın ve sahiplenilsin.” İfadelerine yer veriliyor.

BASIN AÇIKLAMASI

Toplumsal Hareket listesi olarak 18 -25 Mayıs 2014 tarihlerindeki kademeli yerel seçimler sonucunda, ilk hafta ikinci sırada yer alarak umutlarımızı ikinci haftaya taşımıştık. İkinci haftaki seçim sonuçlarıysa; halkın bizlere ana muhalefet görevi verdiğini gösterdi. Tabii ki bu bayrak yarışına girerken hedefimiz iktidar olmaktı, fakat halkın verdiği karar ne olursa olsun sonuna kadar saygılıyız.

Geçtiğimiz dönem nasıl muhalefetlik görevini yerine getirmişsek önümüzdeki dönemde de halkın bütün sorunlarıyla ilgilenmeye, bize oy versin veya vermesin hiç bir köyü hiçbir şahsı ayırt etmeden sorunların çözümü noktasındaki konuları belediye meclisinde temsil edeceğimize hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu bizim görevimizdir, hiçbir zaman görevden kaçmadık kaçmayacağız da. Koltuk sevdamız olmadığı için doğru bildiğimizi söylemekten, tartışmaktan çekinmedik, çekinmeyeceğiz de. Haksızlıklar karşısında dimdik durduk, yine duracağız.

İktidar yolumuzu kolaylaştıracak diye haksızlılara göz yummak, ses çıkarmamak gibi bir durumumuz olmadı asla olmayacak.

Toplumsal Hareket’in aza ve muhtar adaylarıyla 06 Haziran 2014 tarihinde seçim değerlendirme toplantısı düzenledik. Seçim sürecinde kırıldığımız, üzüldüğümüz birçok olayla karşılaştık. Bunlardan en başta; anavatanımızın yayın organı TRT’nin yanlı yayın yapması idi, yine anavatanımızın bu toprakları terk etmiş siyasetçilerinin seçime giren listeler arasında haksız rekabet yaratacak tutumlar sergilemeleri,  bizleri son derece derinden üzmüş ve yaralamıştır. Gönül isterdi ki bütün listelere eşit şekilde yaklaşılsın ve sahiplenilsin.

Başka bir konu da; azınlıkta yıllardır bir var olma mücadelesi içinde olan fakat bunu hiçbir zaman başaramayan, önemsenmeyen, dikkate alınmayan sözde gazetecinin hakkımızda çıkarttığı karalama dolu yazılarıdır. Biz bu şahsiyeti hiçbir zaman ciddiye almadık bundan sonra da almayacağız. Kırıldığımız nokta onun bizi karalama çabası değil, insanlarımız arasına fitne fesat sokmasıdır.

Toplumsal Hareket almış olduğu kararda; aza, muhtar ve başkan dâhil gerekli değişikliklere gidilebileceği ve önümüzdeki yerel seçimlerde yine aday olmayı beyan etmektedir.

Toplumsal Hareket Listesi Adayları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here