Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “MAKEDONİA PALAS” OTELİ’NE 40 YILLIĞINA YATIRIMCI ARANIYOR

“MAKEDONİA PALAS” OTELİ’NE 40 YILLIĞINA YATIRIMCI ARANIYOR

10
0

Selanik’te “Makedonia Palas” Oteline 40 yıllığına yatırımcı aranıyor. Bir yıllığına Rus-Yunan asıllı işadamı İvan Savvidis’in White & Black şirketi çıkarlarına ait otelin restorasyondan sonra iki haftayı tamamlamadan 40 yıllığına yatırımcı arandığı belirtiliyor.

Yunan basınında yer alan habere göre, “Makedonia Palas”ın mülk sahibi olan İKA-ATAM’ın “Makedonia Palas” Otelinin uzun vadeli kiralanması ve işletilmesi için, halkla istişareyi başlatmak üzere uluslararası bir ihale için ön çalışma planı hazırladığı ifade ediliyor.

Halkla istişarenin 17 Mayıs 2013 tarihinde sona ereceği ve uluslararası ihalenin ise haziran ayı sonlarında gerçekleşmesi bekleniyor. Rus-Yunan asıllı işadamı İvan Savvidis’in sözlü olarak ihalede yer alacağını belirttiği söyleniyor.

Kiralama süresi 30 yıl olarak değerlendirilirken artı 10 yıl opsiyonlu olacağı belirtiliyor. Kira bedelinin aylık olarak 137.500 euro’dan aşağı olmayacağı ifade edilirken, yatırım programının uygulanacağı ilk 2 yılda kira bedelinin sadece 2/3 ödeneceği belirtiliyor.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz