Ana sayfa Batı Trakya Haberler “KETENLİK GENÇLİK FESTİVALİ”NDE DOSTLUK RÜZGARI ESTİ

“KETENLİK GENÇLİK FESTİVALİ”NDE DOSTLUK RÜZGARI ESTİ

13
0

İskeçe‘nindağlık bölgesi köylerinden Ketenlik’te bu yıl 10. defa düzenlenen Ketenlik Gençlik Festivalinde dostluk rüzgarı esti.

Ketenlik’te (Kentavros) bu yıl 10’uncu defa düzenlenen Ketenlik Gençlik Festivalinde dostluk rüzgarı esti. Festivale T.C.Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener eşi Nurel hanımefendiyle birlikte katılarak destek verdiler.

Türkçe ve Yunanca olmak üzere iki dilde sunulan festivalde, tiyatro, dans gösterileri, yöresel halk oyunları ve kültürel aktiviteler haricinde Türkiye ve Yunanistan’dan tanınmış sanatçı ve müzik grupları sahne aldı.

Festivalin ilk gününde Türkiye’den “Gece Yolcuları” grubu sevenleriyle buluştu. Etkinliğin ikinci gününde ise Yunanistan’ın “Onirama” grubu müzikseverleri coşturdu.

Ketenlik Dayanışma ve Yardımlaşma Gençlik Derneği Başkanı Alper Kıyıcı, “Batı Trakya genelinden binlerce kişinin katıldığı festivalden elde edilen gelir, eğitim ağırlıklı alanlara harcanıyor. Festival sayesinde büyük bir kütüphanemiz ve kreşimiz oldu.” ifadelerini kullandı. Kıyıcı, “Bundan sonra da çeşitli faaliyetlerden sağlanacak geliri, köyde veya Batı Trakya genelinde ihtiyaç hissedilen alanlara harcamayı planlıyoruz.” dedi.

Türk-Yunan dostluğunun ön plana çıktığı festivale, yerel Yunan basını da ilgi gösterdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here