Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “KALAŞNİKOF MADE İN GREECE”

“KALAŞNİKOF MADE İN GREECE”

18
0

Geçen hafta Putin’in Yunanistan’a yaptığı ziyarette 2 ülke arasında birçok alanda mutabakat zaptı imzalanmıştı. Yunanistan Savunma Bakanı, kalaşnikof üretmek istediklerini belirtti.

YUNANİSTAN SAVUNMA BAKANI: DEVLETE AİT SAVUNMA SANAYİ ASLA KAPANMAYACAK

Yunanistan meclisinde İsrail ve Mısır’la yapılan işbirliği anlaşmalarının oylanması sebebiyle yaptığı konuşmada Kammenos, Yunanistan’da devlete ait savunma sanayinin hiçbir zaman kapanmayacağını belirtti.

“RUSYA’YLA BİRLİKTE KALAŞNİKOF ÜRETMEYE HAZIRIZ”

Üretilecek kalaşnikofların, bu silahlar için NATO’dan lisans alan ülkelere satılabileceğini ifade eden Kammenos, “Rusya’ya uygulanan yaptırımların sonlanmasının ardından, Rusya ile birlikte Patras’ta kalaşnikof üretmeye hazırız.” şeklinde konuştu.

Kammenos ayrıca, Ege Denizi’ndeki NATO devriyelerinin ülkeye yasa dışı yollarla geçiş yapan göçmen sayısının “sıfıra” inmesine yardımcı olduğunu kaydetti.

PUTİN’İN ZİYARETİNDE BİRÇOK ALANDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANMIŞTI

Geçen hafta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Yunanistan’a resmi ziyarette bulunmuş, iki ülke arasında birçok alanda mutabakat zaptı imzalanmıştı. Putin’in ziyareti sırasında yaptığı konuşmada Başbakan Aleksis Çipras, Rusya’ya uygulanan yaptırımların yapıcı olmadığını belirtmişti.

KALAŞNİKOF NEDİR?

AK-47, ilk olarak Sovyetler Birliğinde Mikhail Kalashnikof tarafından geliştirilen ve 1949’da üretimine başlanan, yarı otomatik ve tam otomatik modu seçilebilen, barut gazı basıncı ile kendiliğinden ateşe hazır hale gelen (otomatik gaz işlemeli) bir Sovyet saldırı tüfeğidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz