Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “DEVLETİMİZ AZINLIĞIN SESİNE KULAK VERSİN”

“DEVLETİMİZ AZINLIĞIN SESİNE KULAK VERSİN”

26
0

İskeçe Türk Birliği devletin artık Azınlığın sesine kulak vermesi gerektiğini konu alan bir kınama yazısı yayınladı. Kınama yazısında, “ülkemiz Yunanistan’ın bir an önce Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na olan bakış açısını değiştirmesi gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Devletimizin, tahammülü kalmamış bulunan azınlığımızın sesine artık kulak vermesini diliyoruz” ifadelerine yer veriliyor.

 

K I N A M A

Vatandaşı bulunduğumuz ve tüm vatandaşlık görevlerimizi en hassas bir şekilde yerine getirmeye çalıştığımız ülkemiz Yunanistan’ın yetkili makamlarının uygulamaları sayesinde bir hayal kırıklığı daha yaşadığımızı üzülerek belirtmek durumunda kalıyoruz. Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin insan haklarına aykırı olarak kapatılmış bulunan şubelerini azınlığa vurulmuş yeni bir darbe olarak algıladığımızı ifade etmek istiyoruz. Azınlık olarak ne kadar iyimser olmaya çalışsak ve yarınlara ne kadar güvenle bakmak istesek de buna müsaade edilmeyeceği son dönemlerde yaşanan olaylardan açıkça anlaşılmaktadır.

İskeçe Türk Birliği olarak, özelde Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’ne, genelde ise tüm azınlık fertlerine karşı yürütülen bu antidemokratik uygulamaları şiddetle kınadığımızı ve ülkemiz Yunanistan’ın bir an önce Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na olan bakış açısını değiştirmesi gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Devletimizin, tahammülü kalmamış bulunan azınlığımızın sesine artık kulak vermesini diliyoruz.

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz