Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “BU AKŞAM BİR DOST VE EKİP ARKADAŞIMIZI AĞIRLAMANIN ONUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

“BU AKŞAM BİR DOST VE EKİP ARKADAŞIMIZI AĞIRLAMANIN ONUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

22
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş 21 Eylül Perşembe günü akşamı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezini ziyaret etti.

Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantısına da katılan Mustafa Ali Çavuş’a öncelikle yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür eden Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin “Bu akşam bir dost ve ekip arkadaşımızı ağırlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Bu akşam bir dost ve ekip arkadaşımızı ağırlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz”

Devamında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ile Batı Trakya’da faaliyet gösteren tüm STK ve DEB Partisinin kardeş kuruluşlar olduğunun altını çizerek “Bizler aynı konuda üzülen, aynı konuda kederlenen ve aynı konuda mücadele eden ekip arkadaşlarıyız. Bu sebepledir ki bizler son dönemde her platformda ve ortamda Batı Trakya Türklerinin anavatanda 50 yıldır kronikleşen sorunlarının çözümünden sonra, önümüzdeki dönemde bütün enerjimizi Batı Trakya’da yaşayan hemşehrilerimizin Lozan ile ikili antlaşmalardan doğan ve bu güne kadar da gasp edilen haklarının iadesi için, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu bünyesindeki tüm kurumlar ile birlikte faaliyetler yürüterek geri kazanımına yönelik çalışmalara imza atacağız.

Bu akşam da merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in kurduğu parti olan DEB Partisi Genel Başkanını ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu akşam ayrıca kendisi ile bu süreç hakkında karşılıklı istişaremiz de olacak” dedi.

DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş da bir Batı Trakya Türkü olarak anavatana geldiğinde evi olarak gördüğü Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezini ziyaret etmekten duyduğu mutluluğa değinerek kendisine gösterilen sıcak ilgiye teşekkür etti.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin gösterdiği yoğun çabalar ve çalışmaların da semeresini vererek anavatanda yaşayan Batı Trakya Türklerinin artık nerede ise sorunu kalmadığına değinerek Genel Başkan nezdinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Gasp edilen haklarının geri kazanımı için yapılacak çalışmaları hep birlikte yürüteceğiz”

Devamında “Az öncede Necmettin başkanımın da değindiği gibi Batı Trakya’da yaşayan hemşehrilerimizin sorunlarına çözüm bulmak ve gasp edilen haklarının geri kazanımı için de yapılacak çalışmaları hep birlikte planlayacak ve yürüteceğiz. Ama ben şu kadarını belirteyim Batı Trakya Türklerinin Lozan’dan doğan ve bu güne kadar gasp edilen hakları hakkında gündem yaratmak için başlattığımız ve devam eden imza kampanyasında 15 bin rakamını geçtik. Bu imza kampanyasına anavatanda yaşayan ve halen Yunanistan vatandaşlığını koruyan hemşehrilerimizden de çok büyük destek geldi. Burada da Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez ve şubelerinin de bu güne kadar çok büyük katkısı var, kampanyanın son döneminde bu desteğin katlanarak artacağından da en ufak bir şüphem yok, ben bu vesile ile bu günden daha tüm başkan ve yöneticilere de peşinen teşekkür ediyorum” dedi.

Yönetim kurulu üyeleri ile karşılıklı sohbet havasında geçen istişare toplantısı gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Mustafa Ali Çavuş yarın da BTTDD Bursa Şubesini ziyaret edeceğini belirterek şube başkanı ve yöneticiler ile bir araya geleceğini belirtti. Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin de DEB Partisi Genel Başkanı ile birlikte önümüzdeki dönemde tüm şubeleri ziyaret ederek hemşehrileri ile buluşmayı arzu ettiklerini belirterek “karşılıklı olarak programlarımız el verdiği sürece bu ziyaretleri gerçekleştireceğiz” dedi.   

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz