Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “BATI TRAKYA MÜSLÜMAN TÜRK AZINLIĞI’NA YAPILMIŞ BİR SALDIRI OLARAK GÖRMEKTEYİZ”

“BATI TRAKYA MÜSLÜMAN TÜRK AZINLIĞI’NA YAPILMIŞ BİR SALDIRI OLARAK GÖRMEKTEYİZ”

10
0

Yorgos Pavlidis başkanlığındaki “Bölgesel Yeniden Doğuş Listesi”nden Azınlık adayları, mescit girişine kesik domuz kafası konmasını Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na yapılmış bir saldırı olarak gördüklerini belirten bir kınama yazısı yayınladılar.

Yayınlanan yazıda, “Yorgos Pavlidis başkanlığındaki “Bölgesel Yeniden Doğuş” listesi eyalet meclis üye adayları olarak, Dedeağaç’ta meydana gelen bu çirkin saldırıyı sadece bölgede yaşayan soydaşlarımıza yönelik değil, tüm Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na yapılmış bir saldırı olarak görmekteyiz” ifadelerine yer veriliyor.

KINAMA

Dedeağaç’ın Avandos mahallesindeki mescit girişine kesik domuz kafası konmasını kınıyor ve bu iğrenç saldırıda bulunanları şiddetle protesto ediyoruz.

Bizler azınlık insanının oyuna talip olan ve yerel yönetimde azınlığımızı en güzel şekilde temsil etmek için kolları sıvayan Yorgos Pavlidis başkanlığındaki “Bölgesel Yeniden Doğuş” listesi eyalet meclis üye adayları olarak, Dedeağaç’ta meydana gelen bu çirkin saldırıyı sadece bölgede yaşayan soydaşlarımıza yönelik değil, tüm Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na yapılmış bir saldırı olarak görmekteyiz.

Bu çirkin saldırı yapanların bir an önce tespit edilip, adalet önüne çıkartılmasını beklediğimizi ifade etmek isteriz.

Bölgesel Yeniden Doğuş Listesi

Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Meclis

İskeçe İli Adayları

Birol İncemehmet

İrfan Hacıgene

Ridvan Ahmetçik

İbrahim Amuçka

Sunay Aliosmanoğlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz