Ana sayfa Batı Trakya Haberler “PONTUSLU ÖĞRENCİ BİRLİKLERİ” SÖZDE “PONTUS SOYKIRIMI”NIN 100. YILINDA FLORİNA’DA BULUŞUYOR

“PONTUSLU ÖĞRENCİ BİRLİKLERİ” SÖZDE “PONTUS SOYKIRIMI”NIN 100. YILINDA FLORİNA’DA BULUŞUYOR

27
0

“Yunanistan Pontuslu Öğrenci Birlikleri”, Florina’da gerçekleştirilecek sözde “Pontus Soykırımı’nın 100. Yılı anma etkinliklerinde buluşuyor.

Dernek Başkanı Yannis Theofilaktos, Başkan Yardımcısı Katerina Haci, Genel Sekreter Sofia Parasoglu ve Kasadar Urania Orfanidu Florina Belediye Başkanı Yannis Voskopulos’u ziyaret ederek sözde “Pontus Soykırımı” etkinliğine destek talep ettiler.

Florina Pontus “Gelenek” Derneği yöneticileri Florina Belediye Başkanı Yannis Voskopulos’u ziyaret ederek, Florina Pontus “Gelenek” Derneği öncülüğünde 20 Nisan tarihinde “Yunanistan Pontuslu Öğrenci Birlikleri”nin katılımıyla Florina’da gerçekleştirilecek sözde “Pontus Soykırımı’nın 100. Yıl etkinliği hakkında bilgi verdiler ve aynı zamanda maddi destek talebinde bulundular.

Belediye Başkanı Voskopulos toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede, “Pontuslular çok zorluklar ve acılar çekti, bir daha bunların asla tekrarlanmaması için hatırlamak hepimizin borcudur. Tabii ki bu etkinliğe Belediyenin imkanları dahilinde maddi ve manevi destek yapılacaktır” dedi.  

Bu etkinlik 20 Nisan 2019 Cumartesi günü Florina Teknoloji Eğitim Enstitüsü amfi tiyatrosunda gerçekleşecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here