Ana Sayfa Yunanistan Haber Pire’den Evros’a Doğru Yola Çıktı

Pire’den Evros’a Doğru Yola Çıktı

3
0

Geçtiğimiz hafta BİRLİK Gazetesi yazmıştı; Pire Limanı ambarında park halinde duran MRAP Τyphoon GSS-300 zırhlı araçlarlardan bir bölümü elden geçirildikten sonra Meriç Sınırı’nda devriye görevine başlamak üzere yola çıktığı belirtiliyor.

Yunanistan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından 14 Mayıs 2015 yılında Girit adasının güneyinde bir kuru yük gemisi (Μ/V “Tychy) ambarında 8 adet MRAP Τyphoon GSS-300 zırhlı araç tespit edilmiş ve Pire Limanına getirilmişti.

2015 yılından bu yana Pire Limanı ambarında park halinde duran MRAP Τyphoon GSS-300 zırhlı araçlarlardan bir bölümü elden geçirildikten sonra Meriç Sınırı’nda devriye görevine başlamak üzere yola çıktığı belirtiliyor.

Hatırlanacağı üzere, bu 8 adet MRAP Τyphoon GSS-300 zırhlı araçlar, 14 Mayıs 2015 yılında girit adasının güneyinde Yunanistan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kuru yük gemisi (Μ/V “Tychy) ambarında tespit edilmiş ve Pire Limanına getirilmişti. Gemi İtalya’nın “La Spezia”  limanından hareket etmiş Türkiye’nin Derince limanı üzerinden Libya’nın “Κhalid” limanına gidiyordu ancak Yunanistan bu 8 araca el koymuştu. Yunan basını şimdi bu araçların bir bölümünün Meriç sınırında kullanılması için yola çıktığını ileri sürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz