Ana sayfa Batı Trakya Haberler “Pay Çıkartma Girişimlerini Hayretle İzliyorum”

“Pay Çıkartma Girişimlerini Hayretle İzliyorum”

3
0

Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı İsmet Kadı, çalışmalara başlanan Narlıköy köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Kadı’nın açıklaması aynen şu şekildedir.

“Yaklaşık 3 ay önce Belediye Meclisimizde yaptığım konuşmamda, yıkılan köprünün projesinin en kısa sürede bitirileceğini, bu projenin ihalesini İskeçe’de faaliyet gösteren Sn Plesias’ın aldığını belirtmiştim. Eyalet başkanı Sn Metios ile görüştüğümü, projenin bitirilip yeni köprünün inşası ihalesinin yılsonuna kadar bitirilmesinin hedeflendiğini söyledim. Hatta Sn Plesias’ın Yassıköy eski ilkokulu binasının Kültür Merkezi olarak kullanılması için hazırlattığımız projeye teklif sunmak için belediyemizi ziyaretinde köprü projesinin detaylarını görüştüm.

Sonrasında Eyalet Başkanı ve yardımcıları ile her görüşmemizde bu konudaki gelişmeleri takip ettik. Köprünün yıkılmasından sonraki süreçte Eyalet Başkanlığı ve yetkilileriyle gerek eski köprünün deneme testlerinin yapılması ve ulaşıma açılması, gerek Egnatia Otobanı’ndan giriş çıkış sağlanması hızla gerçekleştirildi. Hatta tüm bu süreç yaşanırken, tüm basın ve kamuoyu köprünün yıkılması ile ilgili çaydan kum alımının rolünü tartışırken, BİZ kum alımının etkisinin olmadığını ispat edip çaydan kum alımı ile ilgili iznimizi uzattık. Belediyemiz için ek gelir sağladık.

PEKİ BİZ BUNLARLA UĞRAŞIP TÜM BU SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETİRKEN, işi gücü SADECE MUHALEFET YAPIP EYALET BAŞKANI İLE ŞAHSİ PROBLEMİNİ, (Tüm kamuoyu Eyalet Başkanı Sn Metios tarafından Eyalet Başkan yardımcılığı görevinin uzatılmaması sonrasında Eyalet Başkanına her ortamda muhalefet yapmayı tercih ettiğini bilmektedir), ÇÖZMEKLE MEŞGUL OLANLARIN, KÖPRÜDE PROJENİN GEREKTİRDİĞİ ÇALIŞMALARIN BAŞLAMASIYLA HEYECANLANIP, BUNDAN KENDİLERİNE PAY ÇIKARTMA GİRİŞİMLERİNİ HAYRETLE İZLİYORUM.

Ayrıca, yeni köprünün inşası için gerekli bütçenin sağlanması konusunda gerek Eyalet Başkanı Sn Metios’un gerek hükümeti temsilen Bakanların ve milletvekillerimizin teminatları mevcut. Hatta en son Belediyemizi ziyaret eden Bakan Sn Nikos PAPAS, bu konu ile ilgili gerekli teminatı vermiştir. Şimdi DURUM BÖYLE İKEN, ÇÖZÜM SÜRECİNDE OLAN VE SORUNSUZ İLERLEYEN BİR KONUYU 2 EYLÜL’DE ATİNA’YA GİDİP ÇÖZECEĞİNİ BEYAN ETMEK SİYASİ ŞOV DEĞİLSE, NEDİR?”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here