Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “PARMENİON 2017” TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

“PARMENİON 2017” TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

27
0

Yunanistan’ın en büyük ve geniş kapsamlı askeri tatbikatlarından biri olan “Parmenion 2017” tatbikatı Batı Trakya’nın Meriç (Evros) bölgesi ve Ege adalarında tüm hızıyla devam ediyor.

25 Eylül’de başlayan ve 5 Ekim’e kadar devam edecek olan tatbikatta olası savaş zamanında askeri kuvvetler arasında (Kara, Hava ve Deniz) koordineli şekilde yapılacak senaryolar deneniyor, Yunan Ordusu’nun envanterinde bulunan tüm silahlarla temsili düşman güçlerinin hedeflerine gerçek mermilerle atışlar gerçekleştiriliyor. 

Dedeağaç bölgesinde “AETOS” tatbikat atış alanında savaş uçakları helikopterler, tanklar ve ağır silahlarla gerçekleştirilen tatbikatta yapılan atışların tehlikeli olduğu ve canlıların o bölgede dolaşmalarının yasak olduğu belirtiliyor.

Tehlikeli bölge olarak;

Makri Taşkıranlar Bölgesi, Kazanlar Tepesi, Karga Tepesi, Aliki Yıkıntıları ve Gökyüzü Tepesi bölgeleri tehlikeli bölgeler olarak belirtiliyor.

Yukarıdaki belirtilen bölgelerde insanlar başta olmak üzere tüm canlıların ve araçların hareket etmeleri veya bulunmalarının tehlikeli ve yasak olduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz