Ana Sayfa Batı Trakya Haberler PARASIZLIKTAN DOLAYI SOYDAŞIMIZIN CENAZESİ 20 GÜNDEN BERİ ATİNA’DA HASTANE MORGUNDA BEKLETİLİYOR!

PARASIZLIKTAN DOLAYI SOYDAŞIMIZIN CENAZESİ 20 GÜNDEN BERİ ATİNA’DA HASTANE MORGUNDA BEKLETİLİYOR!

26
0

Parasızlıktan dolayı bir soydaşımızın cenazesi 20 günden beri Atina’da hastane morgunda bekletiliyor!

Batı Trakyalı bir soydaşın cenazesi 29 Aralık 2017 tarihinden bu yana Atina’da hastane morgunda bekletiliyor. Sebebi ise koskocaman Batı Trakya’da cenazeyi Atina’dan Gümülcine’ye getirilmesine yardım edecek ne bir kurum, ne bir kuruluş ne de bir hayır sever Müslüman-Türk bulunamıyor.

Hatırlanacağı üzere, 2017 yılında yine Rodop bölgesi Narlıköy’de bir soydaşımız ölmüş ve cenazesi başka köyden olan bir Papazın yardımı ve duyarlı Hristiyan komşumuz tarafından cenaze masrafları karşılanmıştı.     

Bu defasında ise Gümülcine’ye bağlı aslen Muratlı köyünden olan ve uzun yıllardan beri Atina’da yalnız yaşayan bir erkek soydaşımız 29 Aralık 2017 tarihinde hayatını kaybetti. Atina’da yalnız yaşayan ve kimsesi olmayan soydaşımızın Karagözlü köyündeki ablası ve eniştesi ise ekonomik imkansızlıklardan dolayı torağa verilmek üzere kardeşinin cenazesini Atina’dan alıp Batı Trakya’ya Karagözlü köyüne getiremiyor.

BİRLİK Gazetesi olarak merhumun Karagözlü köyündeki ablası ve eniştesini ziyaret ettik, yaklaşık 20 günden bu yana cenazeyi neden Batı Trakya’ya getiremediklerini sorduk. Aldığımız cevap bizi düşündürdü!

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x6d97cl

  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz