Ana Sayfa Batı Trakya Haberler PAPANDREU’NUN YENİ PARTİSİNE KİMLER GİDİYOR

PAPANDREU’NUN YENİ PARTİSİNE KİMLER GİDİYOR

22
0

Yorgo Papandreu’nun kuracağı yeni siyasi partisine kimler gidiyor. İlk elde edilen belirlemelere göre, Yunanistan’ın eski Başbakanlarından Yorgo Papandreu’nun muhtemelen ismini yarın açıklayacağı yeni partiye kimlerin gideceği yavaş yavaş belli olmaya başladı.

İlk olarak kulislerde ismi dolaşmaya başlayanların arasında Rodop ilinden Georgios Petalotis, Larisa Milletvekili Filippos Sahinidis, Etolokarnania Milletvekili Thanos Moraitis, Lasitiu Milletvekili Mihalis Karhimakis, İskeçe Milletvekili Sokratis Ksinidis, Reggina Varçeli ve Filippos Peçalnikos’un ise kontenjan Milletvekili olarak isimleri geçiyor.

Ayrıca, Yorgos Panagiotakopulos ve Yorgos Petrulakis’in de papandreu’nun partisine geçmelerine kesin gözüyle bakılıyor.

PASOK Partisi’nin eski kurmaylarından Apostolos Kaklamanis ve Mihalis Hrisohoidis’in de ciddi anlamda Papandreu’nun yanında yer almayı düşündükleri belirtiliyor.

Yine Batı Trakya Azınlığı’ndan Papandreu’ya yakınlığıyla bilinen Gümülcine Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Mustafaoğlu’nun ismi Atina’da Papandreu’nun yakın çevresinde konuşulurken, İskeçe’den İrfan Uzun ve Hüseyin Mehmet Usta ve Çetin Mandacı’nın isimleri de gündeme gelmeye başladı.    

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz