Ana sayfa Batı Trakya Haberler PAPANDREU: “TÜRKLER VE YUNANLAR YERKÜRE’DEN ÇOK ÇEKTİ”

PAPANDREU: “TÜRKLER VE YUNANLAR YERKÜRE’DEN ÇOK ÇEKTİ”

13
0

Başbakan Yorgo Papandreu, Van’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başbakan Yorgo Papandreu, Türkiye’nin Van ili ve çevresinde meydana gelen depreme ilişkin sıcak mesajların yer aldığı bir açıklamada bulundu. Geçmişte iki ülkede meydana gelen büyük sarsıntıların ardından başlayan ‘deprem diplomasisi’ adlı yakınlaşma sürecini de hatırlattığı içten bir mesaj yayınlayan Yunan Başbakan, “Van bölgesinde bu kadar çok insanımızı kaybetmiş olmaktan ötürü ailelerine derin üzüntü ve taziyelerimi, yaralı ve evsiz kalanlara ise geçmiş olsun dileklerimi ifade ediyorum.” dedi.

Papandreu, şöyle konuştu: “Türkler ve Yunanlar Yerküre’den çok çekti. Ancak bu zor zamanlarda ortaya konan aktif dayanışma ve yardımlaşma, bizlere doğal afetlerden etkilenenleri güçlendirme fırsatı vererek daha da yakınlaştırdı.”

Yardım teklifinde bulunan Papandreu, “Geçmişte olduğu gibi şimdi de, Yunan hükümeti ve Yunan halkı, mümkün olan her tip yardımı sunmak için hazırdır.” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here