Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ÖZEL ÇOCUKLARDAN GÜZEL AGAÇLAR, BATI TRAKYA’DA BİR BENZERİ OLABİLİR Mİ?

ÖZEL ÇOCUKLARDAN GÜZEL AGAÇLAR, BATI TRAKYA’DA BİR BENZERİ OLABİLİR Mİ?

15
0

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile twitter üzerinden iletişime geçen Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ile Özel Edirne Özel Eğitim Okulu öğrencileri ‘Özel Çocuklar, Özel Ağaçlar’ Projesi kapsamında Edirne Belediyesi’nin desteğiyle çeşitli türlerde 15 adet fidan dikimi gerçekleştirdi.
Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü’nde eğitim gören 7 öğrenci ile Özel Edirne Özel Eğitim Okulu’ndan 13 öğrenci ‘Özel Çocuk, Özel Ağaçlar’ Projesi kapsamında Edirne Belediyesi’ne ait TOKİ Fırınlar Sırtı Mevkii’nde 5 adet Amerikan Dış Budağı, 5 adet Ihlamur ve 5 adet Batı Çınarı türünde fidan dikimi gerçekleştirdi. 
Fidan dikimi etkinliğine Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Hakan Özbir Savaşçı da yer aldı.  
Edirne Belediyesi’nin de destek verdiği bu proje kapsamında özel çocuklar, kendi elleriyle gelecek için fidan dikti. Edirne Belediyesi tarafından tahsis edilen fidanları toprağa ekerek, sulayan öğrenciler keyifli zaman geçirdi. Öte yandan Özel Eğitim Okulu öğrencileri dikimini gerçekleştirdikleri fidanlara kendi isimlerini verdi. 

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ise, verdiği destekten dolayı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ederek, “Özel Çocuklarımız bugün çok keyifli zaman geçirdi. Gerçekleştirdiğimiz projeye sahip çıkan ve bize her konuda desteğini esirgemeyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dediler. 
Başkan Gürkan’ın yoğun programı dolayısıyla programa katılamadığını ifade eden Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne Belediyesi olarak doğaya ve ekolojik dengeye katkı sağlayan bütün projelerin yanındayız. Bu projeyi özel çocuklarımızın gerçekleştirmiş olması ise mutluluk verici. Çevreye ve doğaya duyarlılıklarından dolayı onlara çok teşekkür ediyorum. Edirne ve gelecek için diktikleri fidanlar bugünden sonra bizlere emanet” diye konuştu.
 

Batı Trakya’da da bir benzeri olur mu?

Batı Trakya’da da bir benzeri olur mu? zaman gösterecek. Batı Trakya’da Gümülcinede, İskeçe ve Dedeağaç bölgelerinde engelliler derken çok örnekler göremiyorum. Toplumla iç içe değiller. Artık bizim bölgemizde de var olan engellileri topluma kazandırma ve toplumla iç içe yaşama katılmamalarını sağlamak gerekmektedir. herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Onlar da bizim insanlarımız ve gereken ilgili hak ediyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz