Ana sayfa Batı Trakya Haberler OZAN AHMETOĞLU: “HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

OZAN AHMETOĞLU: “HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

10
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi İskeçe İl Teşkilatı Avrupa Seçimleri çalışmaları çerçevesinde köy ziyaretlerine Yaka Bölgesi’ndeki Sünnetçiköy, Karaçanlar ve Yekenciler köylerini ziyaret etti.

DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu başkanlığındaki heyet ilk olarak Sünnetçiköy’ü ziyaret etti. Daha sonra ise sırasıyla Karaçanlar ve Yelkenciler köylerinde halkla buluştu.

Ziyaret sırasında söz alan Ozan Ahmetoğlu yaptığı konuşmada DEB Partisi’nin Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmasının önemine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

“DEB Partisi olarak 25 Mayıs 2014’te yapılacak olan AP seçimlerine katılma kararı almış bulunuyoruz. Bu seçimler azınlığımızın sesini duyurabilmesi adına büyük bir önem taşıyor. Yıllardır bizleri görmezden gelen taleplerimize kulaklarını tıkayan anlayışa karşı bir dur demek için bu seçimler büyük bir fırsat sunuyor. 33 yıldır üyesi olduğumuz Avrupa Birliği’ne “Biz de buradayız” demek için 25 Mayıs seçimlerinde oylarımızı DEB Partisi’ne verelim. Bizim partimize kendi partimize sahip çıkalım. Azınlık sorunlarımız yıllardır çözüm bekliyor. Bizler her ne kadar ülkemiz Yunanistan’a samimi bir şekilde yaklaşsakta ne yazık ki sorunlarımızın çözümü noktasında aynı samimiyeti göremedik. Müftülük, vakıflar, milli kimliğin inkârı ve belki de en önemlisi olan eğitim konusundaki sorunlarımız devam ediyor. Tüm bu azınlık sorunlarının yanısıra ülkemizi etkileyen ekonomik kriz sonucunda işsizlikte büyük oranda artmış durumda. Ülke genelinde %27’lere ulaşan işsizlik ne yazık ki azınlık toplumunda çok daha yüksek boyutlarda bulunuyor. Bu halk yıllardır ekonomik baskılara maruz kaldı ve bunun sonucunda da geri bırakıldı. İşte hem bu sorunlarıma dikkat çekmek adına hem de sesimizi duyurmak adına, birlik ve beraberlik içinde hareket edebileceğimizi göstermek için sandığa gibip oylarımızı kullanalım. Unutmayalım “Hep birlikte daha güçlüyüz.”

KADINLARIMIZ DA SEFERBER OLDU

Batı Trakya’da Türk kadınları da adeta bu seçimlerde seferber oldu. DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı’nın erkek yöneticileri köy kahvelerini gezerken bayan yöneticiler ise köydeki bayanlarla bir araya gelerek DEB Partisi ve AP seçimleri ile ilgili bilgi verdiler. Avrupa Parlamentosu seçimlerinin Batı Trakya Türk Azınlığı için ne kadar büyük önemi olduğunu anlattılar. Kadınlarımız da bu seçimlerde “Hep Birlikte Daha Güçlüyüz” diyorlar. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here