Ana Sayfa Batı Trakya Haber Ozan Ahmetoğlu İTB’nin 38 Yıllık Hukuk Mücadelesine Devam Ediyor

Ozan Ahmetoğlu İTB’nin 38 Yıllık Hukuk Mücadelesine Devam Ediyor

0
1

İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu başkanlığında İskeçe Türk Birliği’nin hukuk mücadelesiyle ilgili Atina’da bir dizi görüşmeler gerçekleştirildi.

Batı Trakya’nın köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan İskeçe Türk Birliği (İTB) Başkanı Ozan Ahmetoğlu başkanlığındaki heyet, İskeçe Türk Birliği’nin 38 yıldır devam eden hukuk mücadelesiyle ilgili Atina’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu, avukat İlker Çavuşoğlu, İnsan hakları uzmanı Kerem Abdurahimoğlu vede BAKEŞ’ten Pervin Hayrullah’ın da katıldığı heyet, 29 Kasım 2021 Pazartesi günü Atina’da bazı temaslarda bulundu.

Heyet, İskeçe Türk Birliği’nin 38 yıldır devam eden hukuk mücadelesi ve Yunanistan tarafından 13 yıldır uygulanmayan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarıyla ilgili olarak Avrupa Konseyi üyesi bazı ülkelerin Atina büyükelçilikleri nezdinde görüşmelerde bulundu.

Heyet üyeleri Atina’da ayrıca Uluslararası Helsinki İnsan Hakları İzleme Komitesi Yunanistan Direktörü ve Avrupa Uygulama Ağı (European lmplementation Network) Yönetim Kurulu Üyesi Panayotis Dimitras’la da görüşerek İTB’nin hak arama mücadelesiyle ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.

1 Yorum

  1. Tebrik ederim başkanımıza haklı mücadelesinde başarılar dilerim. Tamamen haklı olduğumuz bu dava inşallah zafer ile sonuçlanacak.
    Bu arada İskeçe ve Gümülcine baro seçimleri yapıldı. Azınlığımızdan mutlaka adaylar olmuştur. Acaba kazanan, yönetime seçilen oldu mu? Haber yapabilirseniz çok memnun olurum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz